Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Dogonić pewność siebie czyli jeszcze jeden powód, dla którego warto zaprzyjaźnić się z bieganiem

 

autor: Katarzyna Żbikowska, opublikowano: 21/01/2019

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrezygnować ze zrobienia czegoś, bo sparaliżował Cię strach? Zdarzyło Ci się wycofać w połowie, bo uznałaś, że nie dasz rady sprostać zadaniu? A może w ogóle nie podjęłaś wyzwania, bo z góry założyłaś porażkę? Jeśli tak, to musisz popracować nad pewnością siebie. Prawda jest taka, że my - Polki, w dalszym ciągu często nie doceniamy swoich możliwości i dotyczy to zarówno sytuacji zawodowych jak i tych związanych z życiem osobistym. Jak to zmienić? Jednym z lepszych sposób na większą pewność siebie jest sport.

Sport = siła

Osoby, które regularnie uprawiają sport są bardziej pewne siebie, „zaprogramowane” na sukces i bardziej skłonne do podejmowania trudniejszych wyzwań. Dlaczego? Ponieważ nauczyły się stawiać sobie cele sportowe i osiągać je. To proste -  zaczynasz biegać więc chcesz pokonać powiedzmy 5km bez zadyszki, w końcu ci się udaje więc stawiasz sobie kolejny, bardziej ambitny cel. I osiągasz go. Z czasem okazuje się, że możesz stawać się coraz lepsza – w sporcie, a także w innych dziedzinach życia. Duże zmiany często zaczynają się od drobiazgów – takich jak decyzja o zaangażowaniu się w sport. I nie ma znaczenia czy będzie to bieganie, jazda na rowerze czy fitness. Ważne, żebyś zrobiła to z chęcią i regularnie. I żebyś podnosiła sobie poprzeczkę. 

pewnosc siebie bieganie

Każdy kiedyś zaczynał. 

Rozglądasz się wokół i wydaje ci się, że wszyscy odnoszą tylko same spektakularne sukcesy? Cóż, prawda jest taka, że szczególnie w obecnych czasach, łatwo popaść we frustrację tylko przeglądając portale społecznościowe, na których wszyscy są uśmiechnięci  i im się powodzi. Weź jednak pod uwagę, że to nie jest do końca prawdziwa rzeczywistość. Nie ma ludzi, którzy nie mają problemów. Każdy kto osiągnął jakikolwiek sukces musiał kiedyś zacząć. A później z reguły przejść długą męczącą drogę do sukcesu - czy to w kwestii kariery zawodowej czy też przebiegnięcia 10-o kilometrowej trasy. Dlatego zamiast się zamartwiać, że inni mają lepiej niż ty – bierz się do roboty!

Małe kroki – wielki sukces

Gdyby ktoś powiedział ci dzisiaj, że masz przebiec maraton, a ty nie jesteś zagorzałą biegaczką, z pewnością przeraziłaby Cię ta perspektywa. Było nie było to ponad 42 kilometry i wielu osobom nie mieści się w głowie jak można tyle przebiec. A jednak – tysiące ludzi na całym świecie dokonuje tego. I ty też możesz tylko… nie od razu. Myślenie o wielkim celu potrafi być przytłaczające, ale jeśli podzielimy go na mniejsze części okaże się, że nie taki diabeł straszny! Zatem bez względu na to czy myślisz o maratonie, założeniu własnej firmy czy nauce języka chińskiego – podziel cel na mniejsze kroki i realizuj je stopniowo. 

Przestań zazdrościć

Zazdrościsz koleżance awansu, sąsiadce pięknej figury, a mężowi tego, że może jeść ile chce i nie wejdzie mu w biodra. Kłopot w tym, że taka zazdrość niczego dobrego nie wnosi w twoje życie. Jedynie frustrację. Podziwiaj innych – za osiągnięcia, ale nie zazdrość niczego. Niech sukcesy innych będą dla ciebie inspiracją do walki o lepsze – w twoim własnym życiu. 

Możesz wszystko!

Nie wierzysz? Pozwól, że posłużę się moją historią. Gdyby pare lat temu ktoś mi powiedział, że będę brała udział w biegach na 100 kilometrów popukałabym się po głowie. Bo nie byłam w stanie dogonić autobusu bez zadyszki! Ale teraz mam na swoim koncie kilkanaście maratonów i tak – startuję w biegach na 100 kilometrów.  I wcale nie jestem ponadprzeciętnie uzdolniona, nie mam trenera, worka pieniędzy i mnóstwa wolnego czasu… Podobnie rzecz się ma z kwestią nauki języka obcego, założenia własnej firmy czy wyjazdu na drugi koniec świata.  Przestań jęczeć, że nie możesz, nie umiesz, że nie dasz rady. Podnieś swoje cztery litery i zmień swoje życie na lepsze – przestań się bać i osiągnij to, co zawsze chciałaś osiągnąć. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • Napisany przez brazilian transeksüel perfect Oyna massage, 05/09/2022 6:30am (23 dni temu)

    Ahmet Hakan'dan çok sert Emrah Serbes yazısı: Çok pespaye ve çok
    ucuz bir roman! Emrah Serbes ile ilgili olarak "Bakar mısınız herifin yaptığına! 16 yaşında genç bir kızın ve babasının ölümüne sebebiyet verdiği için vicdanı sızlayan bir adam, 'Soyadımın sonunda t yok' falan diye espri patlatmaya ve mevzu.

  • Napisany przez Odporność na Clomid, 31/07/2022 4:16pm (2 miesiące temu)

    Tip 2 diyabetin ortaya çıkma sürecinde bu bireylerin çoğunda
    ilk basamağın insülin direnci olduğu, insülin direncinin artan glukoz düzeyine bağlı olarak artan.

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy