Zaloguj się:

lub  
 
 

Catering dietetyczny - u kogo się sprawdzi?

 

opublikowano: 22/01/2021

Catering dietetyczny to usługa coraz popularniejsza w dzisiejszych czasach. Duży wybór firm cateringowych oraz oferty dostosowane do potrzeb klientów, sprawiają że po dietę pudełkową sięga coraz więcej osób. Każdy ma swój powód, dla którego decyduje się na catering dietetyczny, ale nie da się ukryć, że posiłki przygotowane i dostarczane pod dom znacząco ułatwiają ogólną organizację dnia, odciążają osoby zapracowane i są bardzo wygodne. Ponadto można dostosować dietę do swoich wymagań i ewentualnych celów, które chce się osiągnąć w związku z kształtem sylwetki. U kogo catering dietetyczny będzie dobrym rozwiązaniem?

dieta2

Dla osób, które nigdy nie mają czasu

Natłok obowiązków w pracy, ogarnięcie domu i zaopiekowanie się dziećmi, zainteresowania i hobby oraz podtrzymywanie więzi z bliskimi oraz przyjaciółmi - niektórym osobom nie starcza na to dnia, co skutkuje zaniedbaniem jednej z dziedzin lub obojętnością wobec kwestii żywieniowych. Z jedzenia nie można zrezygnować, przez zapracowanych jest ono jednak spychane na dalszy plan. Często jedzą w biegu i nie starcza im czasu na gotowanie, dlatego sięgają po szybkie przekąski. Zdarza się, że siadają do jedzenia dopiero wieczorem i dużymi porcjami rekompensują sobie małą podaż kaloryczną w ciągu dnia. Catering dietetyczny sprawdzi się tutaj wyśmienicie, ponieważ pozwoli na osiągnięcie większego balansu między pracą, a odpoczynkiem. Dieta pudełkowa dostarczy też wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których osoby aktywne bardzo potrzebują.

Dla osób, które chcą stracić zbędne kilogramy

W praktycznie każdej usłudze cateringu dietetycznego można wybrać liczbę kalorii, którą chcesz dostarczyć sobie w ciągu dnia. Opcji jest bardzo wiele - 1200, 1500, 2000, 2500 czy nawet 3000 kcal. Dzięki temu dietę pudełkową mogą zamówić osoby o różnym wzroście i wadze. Za pomocą prostych kalkulatorów, które często dostępne są na stronie firm cateringowych, każdy może obliczyć swoje aktualne zapotrzebowanie kaloryczne i liczbę kalorii, którą musi przyjmować aby schudnąć. Z cateringiem dietetycznym bycie na diecie jest znacznie prostsze. Nie trzeba planować posiłków, ani liczyć każdego składnika na wadze, a mimo to osoby do których dostarczana jest dieta pudełkowa mają pewność, że jedzą odpowiednią liczbę kalorii a ich dieta jest zbilansowana pod kątem makro i mikroskładników. Dieta z określoną kalorycznością będzie także wielkim ułatwieniem dla osób pragnących zwiększyć masę lub sportowców.

Dla osób, które mają szczególne potrzeby

Wiele osób musi mieć specjalną dietę lub z powodów ideologicznych nie je pewnych produktów tj. mięso czy nabiał, dlatego firmy cateringowe mają różnorodne jadłospisy, które są dopasowane do wymagań klientów. Można zdecydować się na menu wegańskie, wegetariańskie, jadłospis bez laktozy, glutenu, a także dietę z niskim indeksem glikemicznym. Z dietą pudełkową dostarczaną pod drzwi, nie trzeba już starannie czytać składów wszystkich produktów, które kupujesz w sklepie. To gwarancja, że wszystkie posiłki są pozbawione określonych składników lub składają się tylko z produktów służących twojemu zdrowiu.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z cateringiem https://zielonaterapia.com/ - cateringiem dietetycznym.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy