Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

O nas

 

 

Witamy na ogólnopolskim portalu o bieganiu dla kobiet biegaczki.pl (wcześniej kobietkibiegaja.pl) To miejsce na „internetowej mapie” powstało po to, aby każda kobieta, którą w jakimś stopniu interesuje temat biegania, mogła znaleźć rzetelne informacje dopasowane do swoich potrzeb!

Naszą misją jest propagowanie biegania wśród kobiet poprzez udzielanie informacji na tematy związane z treningiem, dietą i psychologią sportu oraz motywowanie kobiet do aktywności. Bo w dalszym ciagu biega dużo więcej mężczyzn. Zmieńmy to!


My – kobiety – różnimy się od mężczyzn mimo, że częstokroć próbujemy temu zaprzeczać. Być może powiesz: „Bieganie to bieganie. Czym może różnić się bieganie kobiet od biegania mężczyzn?”  Samo bieganie na pierwszy rzut oka pewnie niczym, ale za to większość aspektów wpływających na bieganie różni się – i to bardzo! Jak?

Po pierwsze fizycznie - kobiece mięśnie są słabsze od męskich, kobiece ciała zawierają więcej tkanki tłuszczowej i to kobiety zdecydowanie częściej borykają się z  cellulitem! Samopoczuciem fizycznym kobiety w dużej mierze zarządza cykl miesięczny, niektóre z nas co miesiąc doświadczają bólu, który niejednego faceta zatrzymałby w łóżku. To kobiety zachodzą w ciążę, rodzą dzieci i wracają do formy po porodzie; kobiety łykają hormonalne środki antykoncepcyjne. W końcu – również kobiety przechodzą przez okres menopauzy, który diametralnie wpływa na formę fizyczną.

Po drugie mentalnie – kobiety są z reguły bardziej emocjonalne, częściej mają wyrzuty sumienia, częściej też są perfekcjonistkami i częściej zapadają na depresję i zaburzenia odżywiania...

Po trzecie społecznie - to kobiety w dalszym ciągu częściej borykają się z problemem jak pogodzić obowiązki domowe ze służbowymi, kobiety częściej gotują, dbają o dietę rodziny i o zdrowy rozwój swoich dzieci. A od jakiegoś czasu starają się też sprostać nowej roli robiąc zawrotne kariery.

To tylko kilkanaście aspektów, które odróżniają biegaczki od biegaczy już na wstępie. Jest wiele spraw, o których każda kobieta musi kiedyś pomyśleć, a o których nigdy nie pomyśli żaden mężczyzna. Dlatego właśnie wierzymy, że biegaczki powinny mieć swoje miejsce w sieci, a nie tylko „kącik dla kobiet” przy mocno zmaskulinizowanym serwisie!

 

REGULAMIN

Startując lub pokazując się publicznie w koszulce firmowej biegaczki.pl lub w jakiejkolwiek innej odzieży brandowanej logotypem kobietkibiegaja.pl bądź biegaczki.pl każda osoba wyraża zgodę na publikację jej zdjęć na łamach portalu biegaczki.pl, profilu funpage biegaczki.pl oraz we wszelkich materiałach, które służą promocji serwisu biegaczki.pl (kobietkibiegaja.pl) bądź akcji organizowanych przez wydawcę tego serwisu.

 

Krótka historia portalu biegaczki.pl
2011 rok - powstaje strona internerowa www.kobietkibiegaja.pl z informacjami o bieganiu - dla poczatkujących, bieganiu w ciąży i po ciąży.

 

kobietki 2011

Pierwsza wersja prostej strony internetowej kobietkibiegaja.pl

 

2012 rok - przekształcamy stronę w sserwis internetowy dla biegających kobiet. Tworzymy nowy logotyp kobietkibiegaja.pl, który w ciągu kilku kolejnych lat coraz cześciej będzie się pojawiał w biegowym światku. Współpracujemy z coraz większoś liczbą imprez biegowych, ekspertów i organizacji.

 

kobietki2014

od 2013 do połowy 2015 roku serwis funkcjonował nad pod nazwą kobietkibiegaja.pl

 

2015 rok - zmieniamy nazwę serwisu na biegaczki.pl i rozwijamy się. Do naszej redakcji dołączają kolejne dwie biegaczki z pasją i wiedzą. Zmieniamy logotyp adekwatnie do nazwy oraz nazwę profilu na portalu społecznościowym facebook.Nawiązujemy współpracę z kolejnymi organizatorami imprez, organizujemy kolejne akcje dla czytelniczek i cały czas... biegniemy naprzód:)