Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Bieg Kobiet w Łodzi – zawsze pier(w)si [RELACJA]

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 26/06/2017

Mało jest takich biegów w Polsce. Biegów dedykowanych kobietom, w których liczy się przede wszystkim radość, moc pozytywnej energii i cel jakim jest zwrócenie uwagi na profilaktykę nowotworową. Bieg Kobiet – zawsze pier(w)si odbył się już w kilku miastach w Polsce. W miniony weekend pierwsza edycja zagościła również w Łodzi w Parku Piłsudskiego (Na Zdrowiu). 

01

Różowa energia

Już na ponad godzinę przed startem w okolicy startu/mety, gdzie ustawiona była scena i namioty dało się wyczuć coraz gorętszą atmosferę. I to nie tylko za sprawą pięknej słonecznej pogody. Park zdominowały kobiety, w większości ubrane w różowe koszulki. Śmiechy, rozmowy, zdjęcia z serdeuszkiem sponsora - producenta bielizny Anita (na konkurs), zdjęcia na podium, do którego co rusz ustawiała się kolejka chętnych żeby upamiętnić start w tym wyjątkowym biegu. 

03

15 minut przed startem na scenę wyszła pełna energii Dagmara ze swoją ekpią rozskakanych dziewczyn - nadszedł czas na rozgrzewkę. Już po kilku minutach można było poczuć siłę i moc endorfin. 

05

W biegu wystartowały też doświadczone biegaczki, ale dla wielu dziewczyn to był pierwszy start w życiu - na debiut takie imprezy są najlepsze ponieważ nie trzeba się obawiać nadmiernej rywalizacji. Biegaczki lubią kobiece imprezy gdzie na starcie można pogadać o kremach na cellulit, paznokciach czy nowych spódniczkach do biegania i nikt nie będzie patrzył wilkiem ani pukał się po głowie. 

Na mecie na każdą zawodniczkę czekał piękny medal.

Organizacja

Organizacyjnie impreza przygotowana była świetnie. Biuro zawodów, wydawanie pakietów, depozyt - wszystko działało bez zarzutu. Wolontariusze okazali się pomocni, a atmosfera przedstartowa dodawała energii. Wszędzie widać było uśmiechniete twarze. 

W pakiecie startowym znalazły się różowe koszulki oraz gadżety od sponsorów. Dodatkowo mozna było sobie dokupić koszulki z innym designem oraz kubeczki z logo biegu.

02

Ważny cel 

Jednym z głównych celów biegu kobiet jest zwrócenie uwagi na profilaktykę przeciwnowotworowom czyli badanie piersi. Jest to temat bardzo ważny i niestety czesto jeszcze w Polsce lekceważony przez kobiety. Przypominanie o tym poprzez imprezę sportową dla kobiet jest świetnym pomysłem. Z drugiej strony wydaje mi się, że samo przypominanie to trochę za mało. Zabrakło mi na tej imprezie mammo-busu z darmowymi badaniami mammografii, a także namiotu z konsultacjami i przeszkoleniem jak można samodzielnie badać piersi co miesiąc. W końcu nie każda kobieta umie to zrobić, a skoro przesłaniem biegu jest proflaktyka polegająca właśnie na badaniu się to fajnie by było zorganizować taką możliwość przed i po biegu. 

0608

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy