Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

„Przepis na bieganie” Małgorzata Majewska [RECENZJA]

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 04/04/2016

przepis na bieganieOstatnio na biegowym rynku wydawniczym mamy wysyp polskich autorów. – „I jak tu nie biegać”, „Jak tu nie jeść”, „Szczęśliwi biegają ultra”, „Kobieta w biegu”, „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin” czy „Bieganie. Kobieca strona mocy”. Teraz kolejna pozycja biegowo-kulinarna od polskiej autorki.

„Przepis na bieganie” to książka kucharska z elementami poradnikowymi dotyczącymi odżywiania przede wszystkim osób aktywnych fizycznie. Autorka w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnia mechanizmy zachodzące w organizmie człowieka, tłumaczy znaczenie poszczególnych składników odżywczych. Pomiędzy wierszami autorka opowiada swoje historie związane z przygotowywaniem poszczególnych dań. Dzięki temu jest ciekawiej – przepisy nabierają „życia”

Przepisy posegregowane zostały według pory dnia - mamy propozycje śniadań, propozycje na drugie śniadanie, zupy, drugie dania, podwieczorki, kolacje i desery. Nie zabrakło pomysłów na przegryzki przedtreningowe i takie, które można przygotować na czas dłuższych treningów.
Większość przepisów mi się podoba. To czego mi brakuje to na pewno zdjęcia - moim zdaniem w książce kucharskiej to konieczność. Poza tym ilości produktów podane w przepisach są w gramach więc trzeba mieć wagę lub specjalną miarkę.  Może łatwiej by było zastosować się do zaleceń typu 1 szklanka, 1 łyżka etc. – przynajmniej w moim przekonaniu.

Autorka przemyca dużo wiedzy związanej z dietą. Myślę, że nawet doświadczeni biegacze i biegaczki mogą dowiedzieć się sporo o tym jak powinno wyglądać prawidłowe odżywianie aktywnych osób. Ponadto w książce jest dużo pozytywnej energii. Widać,  że autorka jest pasjonatką i z tego powodu książkę dobrze się czyta.

Czy polecam? Jeśli ktoś poszukuje motywacji, wiedzy dietetycznej i inspiracji kulinarnych do poprawy swojego jadłospisu to pewnie będzie to dobra lektura. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy