Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

„Przepis na bieganie” Małgorzata Majewska [RECENZJA]

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 04/04/2016

przepis na bieganieOstatnio na biegowym rynku wydawniczym mamy wysyp polskich autorów. – „I jak tu nie biegać”, „Jak tu nie jeść”, „Szczęśliwi biegają ultra”, „Kobieta w biegu”, „Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin” czy „Bieganie. Kobieca strona mocy”. Teraz kolejna pozycja biegowo-kulinarna od polskiej autorki.

„Przepis na bieganie” to książka kucharska z elementami poradnikowymi dotyczącymi odżywiania przede wszystkim osób aktywnych fizycznie. Autorka w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnia mechanizmy zachodzące w organizmie człowieka, tłumaczy znaczenie poszczególnych składników odżywczych. Pomiędzy wierszami autorka opowiada swoje historie związane z przygotowywaniem poszczególnych dań. Dzięki temu jest ciekawiej – przepisy nabierają „życia”

Przepisy posegregowane zostały według pory dnia - mamy propozycje śniadań, propozycje na drugie śniadanie, zupy, drugie dania, podwieczorki, kolacje i desery. Nie zabrakło pomysłów na przegryzki przedtreningowe i takie, które można przygotować na czas dłuższych treningów.
Większość przepisów mi się podoba. To czego mi brakuje to na pewno zdjęcia - moim zdaniem w książce kucharskiej to konieczność. Poza tym ilości produktów podane w przepisach są w gramach więc trzeba mieć wagę lub specjalną miarkę.  Może łatwiej by było zastosować się do zaleceń typu 1 szklanka, 1 łyżka etc. – przynajmniej w moim przekonaniu.

Autorka przemyca dużo wiedzy związanej z dietą. Myślę, że nawet doświadczeni biegacze i biegaczki mogą dowiedzieć się sporo o tym jak powinno wyglądać prawidłowe odżywianie aktywnych osób. Ponadto w książce jest dużo pozytywnej energii. Widać,  że autorka jest pasjonatką i z tego powodu książkę dobrze się czyta.

Czy polecam? Jeśli ktoś poszukuje motywacji, wiedzy dietetycznej i inspiracji kulinarnych do poprawy swojego jadłospisu to pewnie będzie to dobra lektura. 

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 • Napisany przez nude boynuzlamak interview, 15/09/2022 12:46pm (1 rok temu)

  Unknown. Aroused Enough for Anal Sex. Rate.
  Know what this is about? Be the first one to add a plot.

  «2011 2012 2013». TV Schedule.

 • Napisany przez Brezilya pussy hottest, 04/09/2022 7:02pm (1 rok temu)

  Diyelim ki bir zenci ile ıssız bir adaya düştünüz
  kızlığınızı zencinin bozmasını Kızlık bozmak deyimini kullanacak kadar bayağı bir adamsın zaten.

 • Napisany przez Czy bentyl powoduje nieprzyjemny zapach moczu, 05/08/2022 9:39pm (1 rok temu)

  Ucuz Paris Uçak Biletleri 2. Şuruplar ve İlaçlar Hazır yasaklı sıvılar konusundan bahsederken ilaçlar için de 100 ml kuralının geçerli olduğunu hatırlatalım.
  Taşımanız gereken devasa büyüklükteki şurup kutunuz da, eğer havaalanı yetkililerini önceden bilgilendirip izin almadıysanız
  bu kurala tabi. Her Yere Uçak Bileti Ara 3.
  (Birden Fazla) Çakmak.

 • Napisany przez reçete indirim kartı şirketleri, 30/07/2022 8:48pm (1 rok temu)

  Intendis ilac advantan 30 gr krem advantan 30 gr pomad advantan m losyon 50 gr advantan s cozelti %0,1 20 ml advate 1000
  iu/5 ml iv enjeksiyon icin liyofilize toz iceren flakon coagulation factor vııı
  turuncu advate 250 iu/5 ml iv enjeksiyon icin liyofilize toz
  iceren flakon advate 500 iu/5 ml iv enjeksiyon icin liyofilize toz iceren flakon.

 • Napisany przez DonaldObefs, 27/11/2021 8:04pm (2 lata temu)

  3d toddler sex games
  <a href=https://sex4games.com/?>new grounds sex games</a>
  lesbian sex games

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy