Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Trening do triathlonu

 

autor: Anna Zatwarnicka, opublikowano: 09/11/2023

Jesteś aktywna, biegasz już od jakiegoś czasu i marzysz o wzięciu udziału w triathlonie. Zaczynasz więc zastanawiać się, czy w natłoku codziennych obowiązków, znajdziesz czas na przygotowania do imprezy biegowej w której będziesz zmuszona biegać, pływać i jeździć na rowerze. Bieganie to Twoja pasja i nie stanowi większego problemu, ale jak do planu treningowego wcisnąć jeszcze dwie inne dyscypliny? Podpowiadamy, jak pogodzić treningi z życiem rodzinnym i pracą.

Trening do triathlonuOprócz oczywistego faktu, że każdy z nas ma ograniczoną ilość wolnych godzin w ciągu dnia, musimy także wziąć pod uwagę zmęczenie wynikające z życia zawodowego i codziennych. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do triathlonu, musisz być bardzo zaangażowana i zorganizowana. Zarządzanie czasem ma ogromne znaczenie, gdy próbujesz wpleść trening między pracę, a życie rodzinne.

Przedyskutuj z rodziną swoje plany

Zanim wyruszysz w swoją triathlonową przygodę, bardzo ważne jest, aby zyskać wsparcie rodziny w tym trudnym okresie przygotowań. Powiadom bliskich o swoich planach i o tym co chcesz osiągnąć. Twoja rodzina musi wiedzieć, że czas przygotowań do triathlonu to okres wielu poświęceń, czas który wymaga od Ciebie zaangażowania i skupienia. Ważne jest także, aby ustalić cel, czy to będzie wspólny rodzinny urlop po zawodach, czy długi sezonowy odpoczynek, dobrze jest wspólnie odpocząć po wymagającym okresie przygotowań. Bez wsparcia bliskich, trening może stać się obciążeniem zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej rodziny.

Przestań marnować czas

Musisz znaleźć czas na treningi. Pierwsze co powinnaś zrobić, to spróbować wyeliminować jak najwięcej działań marnujących Twój czas. Żyjemy w czasach, gdy wszystko można załatwić za pomocą telefonu komórkowego, dzięki temu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu, który wykorzystasz na przygotowania. Zamiast tracić czas na przeglądanie Facebooka, Twittera i Instagrama, często jednocześnie oglądając telewizję, po prostu wyłącz te aplikacje i wyjdź na trening. Zamiast stać w kolejce do urzędu czy banku, sprawdź czy nie możesz załatwić sprawy online. Poproś najbliższych o pomoc w codziennych obowiązkach, skup się tylko na czynnościach, których nikt za Ciebie nie zrobi, a resztę czasu poświęć na trening.

Wykorzystaj drogę do i z pracy

Jeśli masz możliwość, spróbuj dostać się do pracy pieszo lub na rowerze, zamiast marnować czas w samochodzie. Rzecz jasna wiąże się to z wcześniejszym wyjściem z domu ale czas dojazdu do pracy i z pracy, jest doskonały na trening. Nie marnuj go na siedzenie w aucie, wykonaj szybki bieg lub trening rowerowy.

Nie zaniedbuj snu

Jeśli możesz rano trenować, z pewnością wiesz, że to idealny czas ba trening. Rodzina prawdopodobnie jeszcze śpi, a wieczór zostaje wolny na relaks, ważne jest jednak, aby spać odpowiednia ilość godzin. Mówi się, że do pełnej regeneracji, organizm potrzebuje minimum 8 godzin snu. Zadbaj o to aby nocny odpoczynek, nie trwał krócej.

Włącz rodzinę do swoich aktywności

Jeśli to możliwe, staraj się trenować z rodziną. Najlepszym przykładem może być wykorzystanie przyczepki rowerowej. Na trening zabierasz wówczas dzieci, a tempo będzie na tyle wolne, że Twój partner z pewnością nadąży. Możesz także zaplanować trasę tak, aby spotkać się z rodziną na kawę lub lunch w połowie drogi, co sprawi, że będziesz miała na co czekać podczas treningu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy