Zaloguj się:

lub  
BIEG FABRYKANTA
 
 

Zgrabne pośladki - najlepsze ćwiczenia!

 

autor: Katarzyna Żbikowska, trener personalny, opublikowano: 26/03/2018

Która z nas nie marzy o zgrabnych jędrnych pośladkach, które z dumą będziemy prezentować nie tylko na plaży... Kształt pupy spędza sen z powiek niejednej kobiecie, a hasło zgrabne pośladki jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w Google. Dobra wiadomość jest taka, że ta część ciała jest wyjątkowo podatna na trening. Efekty odpowiednich ćwiczeń widać zaskakująco szybko zatem warto wziąć się w garść i trochę popracować! Przed Tobą trening, który ujedrni Twoją pupę i pomoże pozbyć się nadmiarowych kilogramów. Gotowa?

 zgrabneposladki2

TRENING OBWODOWY NA ZGRABNE POŚLADKI

Trening obwodowy polega na wykonywaniu kilku ćwiczeńjedno za drugim bez przerw pomiędzy nimi. Przerwa następuje po wykonaniu po 1 serii każdego ćwiczenia czyli tzw. obwodu ćwiczeń. 

Wykonaj po 10 powtórzeń każdego ćwiczenia poniżej. Następnie powtórz cały obwód 3 - 4 razy. Trenuj 3 razy w tygodniu w dni kiedy nie biegasz lub jeśli jsteś bardziej zaawansowana - przed bieganiem. Weź tylko pod uwagę, że bieganie na zmęczonych mięśniach będzie trudniejsze i nie zrobisz wtedy akcentów treningowych typu np. interwały etc. Najlepiej 3 x tyg biegaj i 3 x tyg rób poniższy trening. Do tego trzymaj racjonalną dietę a efekt masz murowany!

Ćwiczenia w obwodzie:

1. Szeroki przysiad (plie), spęcie pośladków przy wyjściu w górę. Warto dodać obciążenie np. kettle 8-10 kg trzymany przed sobą

plie

2. Wykroki do przodu prawa noga. Warto zrobić z obciążeniem np trzymając w dłonich hantelki ok 4kg w każdej. Powtórz wykroki do przodu lewą nogą. 

wykrok

3. Przysiad zwykły - spięcie posladków przy wyproście . Przysiad wykonuj do kąta 90 stopni. Aby utrudnić sobie zdanie możesz dodać energiczny wyskok mocno w górę.

przysiad

4. W klęku podpartym unoszenie zgiętej nogi w górę (prawa). Spięcie pośladka na końcu ruchu. Warto założyć obciążniki na kostki. Powtórz lewą nogą.

wymach

5. Burpee:

burpee

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy