Zaloguj się:

lub  
POZNAN
 
 

Suszone daktyle — kiedy warto je jeść i jak wpływają na zdrowie?

 

opublikowano: 29/03/2019

Suszone daktyle są szczególnie znane i doceniane w krajach arabskich, jednak z roku na rok zyskują coraz większe uznanie także w naszym kraju. Wynika to nie tylko z ich pysznego i słodkiego smaku, ale też z faktu, iż mają w sobie całą masę wartości odżywczych. W dodatku można je jeść także na diecie bez obawy, że przybędą nam zbędne kilogramy. Koniecznie sprawdź, w czym tkwi sekret daktyli i kto powinien je jeść.

daktyle wartosci odzywcze

Jakie wartości można znaleźć w suszonych daktylach?

Daktylowce w Azji oraz w Afryce nazywane są drzewami życia i nic w tym dziwnego skoro zawierają tak wiele wartości odżywczych. Przede wszystkim można w nich znaleźć wiele witamin, w tym witaminę C, B6 i A. Oprócz tego zawierają magnez, wapń oraz kwas foliowy, który jest tak ważny dla kobiet w ciąży lub starających się o dziecko. Daktyle pod każdą postacią to także doskonałe źródło błonnika oraz substancji, które dodają nowej energii do stawiania czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Jednak, aby móc cieszyć się tymi wszystkimi wartościami, trzeba zakupić wysokiej jakości daktyle w sklepie internetowym https://naturalniezdrowe.pl/owoce-suszone/33-daktyle-suszone-bez-pestek-naturalnie-zdrowe.html

Daktyle dobre dla zdrowia

Wszystkie te substancje odżywcze sprawiają, że każdy, kto je suszone daktyle może zadbać też o swoje zdrowie i pozytywny nastrój. Przede wszystkim, kiedy zastąpi się niezdrowe przekąski daktylami, zmniejszone zostaje ryzyko otyłości i chorób, które bezpośrednio się z nią wiążą, np. zawału serca czy nadciśnienia tętniczego krwi. Dietetycy zalecają, aby wzbogacić swoją dietę w daktyle także przy problemach z zakrzepami i stanami zapalnymi.

Kto powinien jeść daktyle?

Dieta większości osób niestety nie jest zdrowa, przez co są oni narażeni m.in. na wzrastanie poziomu złego cholesterolu we krwi. Okazuje się, że skuteczną pomocą mogą być fenole roślinne, które zawarte są także w daktylach. Osoby, które regularnie je zjadają, mogą uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca.

W dodatku każdy, kto ma problemy z nadmiernym poceniem, również powinien wdrożyć do swojej diety suszone daktyle. Poza tym znajdą w nich ukojenie kobiety borykające się z objawami menopauzy.

Wbrew pozorom nie stanowią one zagrożenia dla przewodu pokarmowego. Wręcz przeciwnie, gdyż zmniejszają podrażnienia i problemy z jelitami. Dodatkowo chronią żołądek przed zaparciami.

To także doskonałe wzbogacenie diety dla osób aktywnych, pracujących fizycznie lub uprawniających sport. Mogą stać się także doskonałą przekąską zarówno w pracy, na uczelni, jak i w trakcie podróży.

Zastosowanie suszonych daktyli

Wielbiciele daktyli zjadają je jak przekąskę, jednak istnieje też wiele innych sposobów, dzięki którym możemy przemycić ich prozdrowotne właściwości do swojej diety. Wystarczy, że zrobimy z nich dżem, syrop lub pastę. Doskonale będą smakować podane z lodami lub ciastami. I co najważniejsze nie trzeba obawiać się, że po ich zjedzeniu przytyjemy lub też będziemy musieli zrezygnować z ich konsumpcji na diecie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy