Zaloguj się:

lub

Dominika Wiśniewska-Ulfik 9-a na XXIX Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w Krynicy!

opublikowano: 08/09/2013

W ostatni dzień Festiwalu Biegowego w Krynicy (niedziela) po godzinie 14-ej na Jaworzynie Krynickiej zakończyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem anglosaskim. W zawodach wzięło udział 365 sportowców z 40 krajów. Wsród kobiet zwycięzyła Włoszka, Alice Gaggi.

GAJ 2

Rewelacyjnie spisała się nasza polska zawodniczka Dominika Wiśniewska-Ulfik, która zajęła 9-e miejsce wśród seniorek! Ogromne brawa. Nieco dalej w klasyfikacji uplasowały się Anna Celińska (28 miejsce) i Maria Cebo (miejsce 55-e).

GAJ 9847

Polki na MŚ: Maria Cebo (msc: 55), Anna Celińska (msc: 28), Dominika Wiśniewska-Ulfik (msc 9)

W rywalizacji elity mężczyzn o tytuł Mistrza Świata walczyli wyłącznie biegacze z Ugandy, którzy poza sobą nie miali w zasadzie konkurentów.  Ostatecznie zwycięzył Phillip Kiplimo.

Wsród juniorów bezkonkurencyjny okazał się Nekagenet Cripp natomiast Mistrzostwo Świata juniorek zdobyła Amerykanka Mandy Ortiz.

GAJ 9858

Kolejna edycja Festiwalu Biegowego w Krynicy przeszła do historii! To prawdziwe trzydniowe święto biegaczy - każdy znajdzie tu dystans w sam raz dla siebie, a atmosfera co roku jest niepowtarzalna. Kultowy Bieg 7 Dolin na dystansie 100km, biegi górskie na 66 i 36 km, słynna dycha czy Koral Maraton to tylko kilka biegów, spośród których można wybierać. Kto nie dał rady zjawić się w Krynicy w tym roku niech planuje start za rok. Tegoroczna impreza okazała się wyjątkowo udana i bogata w wydarzenia.  Między innymi pobity został rekord trasy Koral Maratonu. Dokonał tego Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii, który zameldował sie na mecie z czasem 02:23:53.