Zaloguj się:

lub  
BIEG FABRYKANTA
 
 

Wybieramy najlepszy suplement z kolagenem

 

opublikowano: 21/01/2019

Czy tabletka cofająca czas istnieje? Na razie nie wynaleziono wehikułu czasu w płynie, pigułce ani w proszku. Na szczęście istnieją suplementy diety wyraźnie poprawiające kondycję skóry i stawów. Suplementacja dobrego kolagenu może pomóc Ci zachować piękny wygląd oraz sprawność na długo.

Który produkt jest najlepszy? Nie ma na nie prostej odpowiedzi, są jednak wskazówki, które powinnaś wziąć pod uwagę, wybierając suplement z kolagenem dla siebie.  

kolagen do ciala

Kolagen – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz?

Kolagen różni się od pozostałych protein wysoką zawartością aminokwasów: glicyny, proliny, lizyny, hydroksyproliny i hydroksylizyny. Zapamiętaj te nazwy: będą ważne przy analizowaniu składu suplementów z kolagenem. Im więcej aminokwasów, tym lepiej! Kolagen jest bardzo delikatnym białkiem – nasze kwasy żołądkowe rozkładają go do postaci aminokwasowej. Właśnie z rozszczepionych aminokwasów, jak z cegiełek, nasz organizm buduje swoje własne proteiny.

Dlaczego stawiamy na suplementy diety, a nie podroby, golonki, ewentualnie żelatynę? Przyswajalność kolagenowych protein z tych produktów jest niska, należałoby spożywać je regularnie, a ich kaloryczność bardzo wysoka. Więcej o suplementacji kolagenem i kolagenie naturalnym dowiesz się w sklepie Wybieramykolagen.pl

Czytaj etykiety… suplementów diety!

Zapamiętaj to i powtarzaj jak mantrę. Producenci dobrych preparatów nie wstydzą się składu. Na opakowaniu, ewentualnie na wewnętrznej ulotce, ostatecznie na stronie internetowej producenta, powinnaś znaleźć następujące informacje:

  • jaki rodzaj kolagenu jest zawarty w preparacie – rybi, bydlęcy, a może syntetyczny? Kolagen pozyskiwany z ryb  jest bliźniaczo podobny do naszego własnego białka młodości. Dzięki temu jego przyswajalność jest nieporównywalnie wyższa niż kolagenu bydlęcego, a efekty z kuracji zdecydowanie lepsze.
  • Jeśli kolagen jest z ryby – z jakich akwenów pochodzi? Jeżeli ryby są dziko odławiane, istnieje szansa, że finalny produkt nie będzie zanieczyszczony metalami ciężkimi.
  • Jak dużo kolagenu zawiera suplement diety? Rozpiętość jest duża – od 30 mg do nawet 5000 mg!
  • Jak preparat został przetworzony? Czy to liofilizat? A może hydrolizat? Proces hydrolizy to obróbka cieplna w wysokiej temperaturze, po której następuje złożony i wielokrotny cykl wytrawiania chemicznego. Najpopularniejszym hydrolizatem kolagenu jest żelatyna. Liofilizacja to proces sublimacji przeprowadzony w temperaturze -50˚C. Mówiąc prosto, chodzi o odparowanie wody, bez psucia delikatnej struktury białka kolagenowego, pozostawiając go identycznym jaki występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Najważniejszą cecha tej technologii (wynalezionej przez NASA!) to zachowanie peptydów sygnałowych w ich pierwotnej formie, co zapewnia wysoką przyswajalność i świetną jakość kolagenu. Potrzeba go znacznie mniej, żeby organizm odczuł różnicę.  
  • Jak duże cząsteczki kolagenu zamknięto w preparacie? Teoria mówi, że im mniejsza cząsteczka, tym większa przyswajalność.
  • Jaki aminogram (tzn. pulę aminokwasową) ma kolagen zawarty w suplemencie? Jak duża jest zawartość proliny i hydroksyproliny w preparacie?
  • Jakie dodatkowe substancje wspierające tworzenie się kolagenu zawiera suplement diety?

Jeżeli nie możesz znaleźć chociaż dwóch następujących informacji: jakie jest pochodzenie kolagenu i ile możemy go znaleźć w preparacie, masz prawdopodobnie do czynienia z suplementem, który możesz śmiało wymienić na gotowane kurze łapki lub galaretkę – korzyść z suplementacji będzie podobna, jak jedzenie bogatych w kolagen pokarmów. Jeżeli chcesz uzupełnić swoją dietę o produkty z dużą zawartością kolagenu, sprawdź jakie pokarmu włączyć w artykule „Kolagen w jedzeniu” na WKN https://wybieramykolagen.pl/kolagen-w-jedzeniu

Idealny kolagenowy suplement

Ponad 1000 mg  rybiego kolagenu o dobrym aminogramie w jednej dawce, najlepiej w formie liofilizatu  o małych cząsteczkach, z dodatkiem witaminy C, która wspiera tworzenie się kolagenu ustrojowego. Koniecznie w proszku do rozpuszczania. Wymyśliliśmy właśnie idealny suplement diety, który nie istnieje… Produkcja takiego kolagenowego suplementu byłaby niezwykle droga, a za opakowanie wystarczające na 30 dni kuracji musielibyśmy zapłacić ponad 300 zł.

Producenci idą zazwyczaj na kompromis. Jeżeli zamieszczają w swoim preparacie liofilizat kolagenu rybiego, nie znajdziemy go więcej niż 100 mg. Jest to jednak „dobry jakościowo” kolagen, zawierający peptydy sygnałowe ułatwiające odtwarzanie tego białka w organizmie. Takie produkty są dość drogie; kupimy je od konsultantów/dystrybutorów firm sprzedaży bezpośredniej. Powód jest prosty – sprzedając je bezpośrednio, dystrybutorzy są w stanie umotywować wysoką cenę produktu. Nikt nie sięgnąłby po suplement diety za ok. 200 zł bez rekomendacji i uzasadnienia. Przykładami takich produktów są suplementy z kolagenem Colvita marki Colway oraz Collup marki Colway International.

Producent stawia na hydrolizat kolagenu rybiego o np. wysokiej zawartości proliny? W takim wypadku możemy spodziewać się ok. 1000 mg kolagenu w jednej dawce, najczęściej z dodatkowymi składnikami aktywnymi.

Masz do czynienia z kolagenem pochodzenia bydlęcego? Jest tańszy w produkcji, więc rekordziści zamieszczają aż do 5000 mg tego białka w jednej dawce. Przyswajalność takiego kolagenu jest niewielka, a większość kolagenowych aminokwasów ląduje w układzie wydalniczym użytkownika.

Jaki suplement z kolagenem kupić? Stawiać na ilość kolagenu, sposób przetwarzania, czy raczej aminiogram? Jeżeli liczysz na szybkie efekty, postaw na liofilizat rybi z dużą zawartością kolagenu. Wiesz, że będziesz stosować preparat długo? Wybierz tańszy hydrolizat o dobrym aminogramie. Jeśli preparat nie ma w składzie witaminy C, koniecznie przyjmuj ją przez cały czas trwania kuracji. Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego suplementu diety z kolagenem? Najlepsze suplementy z kolagenem wybieramy na https://wybieramykolagen.pl/suplementy-kolagenowe

Bądź sprytna – działaj na dwa fronty

Najlepsze efekty osiągniesz stosując wybrany preparat regularnie, przestrzegając kilku prostych zasad. Aby synteza kolagenu w skórze zaszła prawidłowo,  zadbaj o to, żeby się wysypiać i nie przesadzaj z cukrem. Spożywaj dużo warzyw i owoców bogatych w antyoksydanty – właśnie one działają jak kolagenowy booster.

Włącz do codziennej pielęgnacji kosmetyki z kolagenem naturalnym. Żele kolagenowe dobudowują to cenne białko w głębokich warstwach skóry twarzy, pobudzając ją do produkcji większej ilości i lepszej jakości białek kolagenowych.

Powodzenia!  

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy