Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Trwają zapisy na 4. Triathlon Stryków

 

opublikowano: 24/05/2019

4 edycja Triathlonu Stryków odbędzie się w sobotę 14 września. W tym roku przewidziano start 500 zawodników z całej Polski, którzy będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet - 1/8 IM i 1/4 IM. Impreza w Strykowie jest największą imprezą triathlonową w naszym regionie.

"Jesteśmy dumni mogąc po raz czwarty gościć w Strykowie największy triathlon w naszym województwie. Zawody łączące pływanie, jazdę na rowerze i biegi pokazują, że nasza gmina jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu w samym sercu Polski. W imieniu wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam 14 września do Strykowa” – mówi burmistrz Strykowa, Witold Kosmowski.

 strykow 2018 108

Zapisy do tegorocznego triathlonu trwają już od kwietnia, a na listach startowych jest już blisko 250 zawodników. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.triathlonstrykow.pl.

Dystans 1/8 IM i 1/4 IM

Podczas 4. Triathlon Stryków rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM, a limity zapisów ustalono odpowiednio na 250 i 200 zawodników. Na każdym z dystansów rywalizacja toczyć się będzie w klasyfikacji open oraz kategoriach wiekowych. Zawody odbywają się w formule bez draftingu.

Sztafeta 1/8 i 1/4 IM

Rywalizacja drużynowa budzi zawsze wiele pozytywnych emocji. W tym roku organizatorzy przewidzieli na listach miejsca dla 15 sztafet na obydwu dystansach. Drużyny złożone z 3 zawodników będą walczyć w klasyfikacji open, a nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły na każdym z dystansów.

Organizatorami Triathlonu w Strykowie są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec oraz OKiR w Strykowie, a partnerem imprezy jest Urząd Marszałkowski w Łodzi. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stroniewww.triathlonstrykow.ploraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy