Zaloguj się:

lub  
 
 

Sprawdzone propozycje gainerów dla biegaczy

 

opublikowano: 23/10/2018

Dzięki odżywkom typu gainer można łatwo i szybko uzupełnić kalorie, a także rozbudować masę mięśniową. Te niepozorne preparaty są bogate w białko serwatkowe, węglowodany złożone oraz rozmaite dodatki (między innymi witaminy). Idealnie sprawdzą się więc również wtedy, gdy z jakiegoś powodu trzeba zrezygnować z odpowiednio przygotowanego posiłku.

bieganiebiegaczka2

Kiedy warto skorzystać z gainerów?

Po ciężkim treningu każdy sportowiec powinien pamiętać o zjedzeniu odpowiednio wysokokalorycznego posiłku, do czego idealnie sprawdzają się gainery. Można je szybko przygotować przed treningiem i zabrać w shakerze. Lekkostrawne gainery polecane są również osobom, które pracują nad budową masy, ale jednocześnie nie mogą zjeść zalecanej liczby posiłków, bo jest ona zbyt wysoka. Zawartość kalorii w niektórych gainerach przekracza nawet 1 000, dzięki czemu szybko uzupełnią zapotrzebowanie żywieniowe. Jednocześnie korzystając z jakichkolwiek preparatów należy pamiętać o tym, że powinny być one traktowane jako uzupełnienie diety, więc nie można całkowicie zrezygnować z tradycyjnych posiłków a rzecz gainerów lub innych odżywek.

Gdzie kupować odżywki węglowodanowo-białkowe?

Zanim ktoś jednak sięgnie po wspomniane odżywki, warto pamiętać że preparaty poszczególnych producentów różnią się nie tylko ceną, ale również jakością. Najlepiej więc wybrać dla siebie najlepsze gaineryi zamówić je w sklepie internetowym, bo wówczas można sporo zaoszczędzić w porównaniu do cen z tradycyjnych punktów z odżywkami. Sprzedawcy mogą pomóc klientowi w dobraniu takich rozwiązań, aby ilość białka była odpowiednia do potrzeb i planu treningowego danej osoby.

Skład odżywek

Każdy z dostępnych w sklepach gainerów ma nieco inny skład, jednak zawsze można w nich znaleźć takie składniki jak wspomniane białko serwatkowe (w formie koncentratu lub izolatu). Jeżeli chodzi o węglowodany złożone, to te wynikają z reguły z obecności płatków owsianych, skrobi kukurydzianej lub słodkich ziemniaków. Lista dodatków obejmuje natomiast witaminy, kreatynę, aminokwasy oraz zdrowe tłuszcze.

Polecane sklepy z odżywkami

Chcąc mieć pewność, że kupuje się dobre odżywki, których stosowanie nie będzie się wiązało z żadnymi negatywnymi konsekwencjami, najlepiej jest zamawiać je w takich sklepach jak https://mass-zone.eu/, gdzie często można trafić na bardzo atrakcyjne promocje. Miłośnicy biegania mają ułatwione zadanie jeżeli chodzi o wybór najlepszych odżywek, gdyż w sklepie znajduje się specjalna kategoria produktów dla takich sportowców.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy