Zaloguj się:

lub

Debiut Agnieszki Ciołek w maratonie - trzecie miejsce!

opublikowano: 23/04/2012

Wczoraj, 22 kwietnia 2012 odbył się XI Cracovia Maraton. Bieg ukończyło 3014 zawodników i zawodniczek. Mimo wcześniejszych prognoz,  pogoda wyjątkowo dopisała – szczególnie kibicom maratonu, ponieważ sami maratończycy mieli niemałe wyzwanie. Temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza i bezchmurne słoneczne niebo to nie jest wymarzona pogoda dla kogoś, kto ma w perspektywie ponad 42 kilometry biegu po asfalcie...

Wśród kobiet zwyciężyła Lucia Kimani – reprezentująca Bośnię i Hercegowinę; z pochodzenia Kenijka, która linię mety przekroczyła po 2:36:54. Druga dobiegła Anastasia Zuyeva z Rosji z wynikiem 2:40:41. Na trzeciej pozycji maraton ukończyła polska zawodniczka – Agnieszka Ciołek z czasem 2:41:32. Dla Agnieszki był to debiut w maratonie, a jednocześnie próba ustanowienia minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (minimum dla kobiet wynosi 2:30). Niestety tym razem Agnieszce się nie udało za co na pewno można chociaż w pewnym stopniu winić pogodę. Widać było, że Polka dała z siebie wszystko ponieważ dobiegła na metę skrajnie wyczerpana.

W pierwszej dziesiątce kobiet znalazały się 3 Polki. Na 7 pozycji dobiegła na metę Agnieszka Cader z  wynikiem 2:59:16, a na 10 miejscu - Barbara Gruca z czasem 3:17:01.

Pierwszym mężczyzną na mecie okazał się Kenijczyk - Peter Wanjiru, który ukończył bieg w czasie 2:12:11. Co zabawne Wanjiru wziął udział w maratonie krakowskim jako pacemaker zatrudniony przez organizatora. Drugi w klasyfikacji był również Kenijczyk – Edwin Kirui z czasem 2:12:37, a trzeci zawodnik z Tanzanii. Pierwszym Polakiem na mecie był Grzegorz Czyż, który ukończył maraton w czasie 2:36:53, co dało mu w sumie 14 pozycję wśród mężczyzn.