Zaloguj się:

lub  
 
 

COLIN JACKSON DYREKTOREM SPORTOWYM GLOBALNEGO BIEGU WINGS FOR LIFE WORLD RUN

 

opublikowano: 18/12/2013

Colin Jackson, trzykrotny mistrz świata w biegu przez płotki, został Dyrektorem Sportowym światowego biegu Wings for Life World Run. Srebrny medalista z Wielkiej Brytanii pracuje nad tym, by ta wyjątkowa akcja zbiórki funduszy na badania naukowe nad przerwanym rdzeniem kręgowym, stała się także niezapomnianym wydarzeniem biegowym.

 WR COLL HANG SM 6143

46-letni medalista Igrzysk Olimpijskich z 1988 roku, międzynarodowy Dyrektor Sportowy Wings for Life World Run, jest podekscytowany szczególnymi wyzwaniami związanymi z organizacją pierwszego biegu o globalnym zasięgu. Jackson przyznaje, że poruszyło go hasło inicjatywy Wings for Life World Run:

 

„Biegniemy dla tych, którzy nie mogą. To hasło mówi wszystko.” – powiedział Jackson, którego rekord świata w biegu na 110 metrów przez płotki, wynoszący 12.91 sekundy, utrzymywał się ponad dekadę. „Wierzymy, że możemy przyczynić się do postępu w badaniach nad urazami kręgosłupa. Musimy zrobić wszystko, by pokonać ten problem i ludziom nim dotkniętym, dać szansę na nową jakość życia.”

 

 „Najważniejszym dla mnie celem jest to, aby wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem” – dodaje sportowiec, który również będzie sprawował funkcję rzecznika prasowego tego wydarzenia. „Chcę, by uczestnicy byli zafascynowani globalnym charakterem biegu, byli zadowoleni ze swojego wyniku, ale przede wszystkim, by mogli powiedzieć: ,Zobaczcie, ile udało nam się wspólnie zrobić dla innych!’.”

 

Polskim Dyrektorem Sportowym jest Wojciech Kruczyński, który otwarcie mówi: „Chcesz pomóc? Stań się częścią wydarzenia i pobiegnij razem z nami w Poznaniu!” 

 WFL JACK WR SM 6009

Wings for Life World Run odbędzie się w 40 krajach na całym świecie – w Polsce uczestnicy wystartują w Poznaniu. Bieg rozpocznie się nad Jeziorem Maltańskim. Zawodnicy będą biec ulicami miasta, by następnie opuścić jego rogatki i kierować się malowniczymi trasami Wielkopolski w stronę Gniezna i dalej Jeziora Lednickiego. Biegacze sami zadecydują, jaki dystans pokonają, zanim dogoni ich „ruchoma linia mety” – wyznaczana przez samochód, który wystartuje za zawodnikami 30 minut po sygnale startera.

 

Link do klipu z trasą biegu: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/aktualnosci/artykul/video-wings-for-life-world-run-305/

 

Już teraz możesz zapisać się na bieg – wypełnij formularz rejestracyjny na stronie:

www.wingsforlifeworldrun.com/pl

 

Opłata startowa w całości przeznaczona jest rzecz badań wspieranych przez fundację Wings for Life. Pobiegnij razem z nami dla tych, którzy nie mogą biec!

 

***

 

WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w 40 różnych krajach na świecie. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz.: 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie wówczas godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa biegu wyruszy z Poznania. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

 

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

 

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski - dwukrotny medalista paraolimpijski oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.

 

 

Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

 

 

FUNDACJA WINGS FOR LIFE

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.

 

Od momentu powstania (2004 r.) fundacja przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze. Wszystkie koszty administracyjne związane z działalnością samej fundacji pokrywa firma Red Bull.

 

Od 2007 roku Wings for Life jest członkiem międzynarodowej organizacji skupiającej najważniejsze fundacje działające na rzecz badań nad rdzeniem kręgowym - International Campaign for Cures of Spinal Cord Injury Paralysis (ICCP). Członkami ICCP są między innymi Christopher & Dana Reeve Foundation, Miami Project to Cure Paralysis oraz International Spinal Research Trust.

 

Więcej informacji o fundacji na stronie:www.wingsforlife.com

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy