Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Aktywność na urlopie

 

autor: Anna Zatwarnicka, opublikowano: 28/07/2021

Dla osób aktywnych fizycznie, codzienny trening jest czynnością oczywistą i powtarzaną każdego dnia jak mycie zębów. Czas urlopu nie jest wyjątkiem, ktoś kto kocha aktywność fizyczną zawsze znajdzie teren do pobiegania gdziekolwiek by nie urlopował. Zabranie z sobą czy wypożyczenie roweru również nie jest problemem w dzisiejszych czasach. Gumy do ćwiczeń i inne mniejsze akcesoria zawsze mieszczą się w walizkę. Brak hantli zazwyczaj nie jest problemem przez krótki czas urlopu, ale dla chcącego nic trudnego – z pomocą przychodzą np. butelki z wodą. Pasjonat sportowego trybu życia zawsze znajdzie sposób by nie wypaść z formy i w trakcie urlopu nie rezygnować ze swojej aktywności.

 

Ale co z osobami, które robią formę typowo na lato? Przez kilka miesięcy pocą się na siłowni, katują dietą żeby na urlop wyglądać szczupło i pięknie. Złośliwi żartują nawet, że lepiej dwa tygodnie się wstydzić niż rok pocić na siłowni, ale czy to nie śmiech przez łzy? Wiele osób odczuwa stres na myśl o urlopie i utracie ciężko wypracowanych efektów ćwiczeń. Jaki jest sposób na wspaniały wypoczynek i jednocześnie zaprzestanie obsesyjnych rozmyślań na temat kalorii i ilości kroków zrobionych danego dnia?

 aktywnosc na urlopie

Stres wrogiem odpoczynku!

Przede wszystkim wyluzuj! Nie myśl o tym, że pierwsze co zrobisz po powrocie z urlopu to sprawdzenie wagi i centymetrów. Nie zadręczaj się, że Basia i Marysia na bank nie przytyją tylko Ty jak zwykle na plusie. Nie rozmyślaj ile gram ryby możesz dzisiaj zjeść na obiad żeby wieczorem nie robić przysiadów. Wpadasz w obsesję, a to już powód do zmartwień. Pomyśl czy wspomniane powyżej myśli nie niszczą Ci radości z urlopu na który czekałaś cały rok. Pomyśl czy warto obsesyjnie rozmyślać o kilogramach zamiast cieszyć się szumem fal czy radosnym śmiechem dzieci dokazujących na plaży. Kilka kilogramów przywiezionych z urlopu jest niczym w porównaniu z odpoczynkiem psychicznym i fizycznym po który przecież wyjechałaś. Dla chcącego nic trudnego, po urlopie zgubisz to co się pojawiło, a teraz śmiej się, jedz, pij i odpoczywaj. 

 

Aktywność fizyczna to nie tylko treningi

Niektórzy sądzą, że aktywny tryb życia związany jest nieodłącznie z siłownią i treningami. Uważa się, że osoby wysportowane trenują każdego dnia i nie mogą sobie pozwolić na chwilę zapomnienia, bo utracą to co wypracowały. Krąży mit, że osoby aktywne fizycznie mają tak świetną sylwetkę ponieważ całe życie są na diecie i ostro trenują. Otóż nie, sportowiec też człowiek, kebaba zjeść musi jeśli ma na niego ochotę. Trening też można odpuścić nawet dwa dni z rzędu jeśli ma się ochotę poleniuchować, świat się nie zawali. Warto też pamiętać, że trening to nie tylko siłownia, hantle, brzuszki i przysiady. Treningiem może być wszystko. Zostaw auto na parkingu, idź pieszo.

Zapomnij o windzie, skorzystaj ze schodów. Zwiedzając miasto nie korzystaj z dorożki, idź spacerkiem. Pobiegaj z dzieckiem za piłką, pobaw się w ganianego. Tylko tyle i aż tyle pozwoli nam spędzić urlop w miłej atmosferze, bez dietetycznego stresu, obwiniania siebie i męczących myśli.

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

 • Napisany przez What does synthroid do to cells, 04/08/2022 8:54pm (2 miesiące temu)

  Genel Başkan. Başkanlık Kurulu. Merkez Yürütme
  Kurulu. Merkez Denetleme Kurulu. Merkez Disiplin Kurulu.
  Merkez Karar Kurulu. Merkez Bürolar. Öncü Kadın. Öncü Gençlik.
  Doğu Perinçek: Mafya sisteminde sanayicinin konumu.

  Tweet. Pazartesi günü bu köşede, "1945 gafleti"ni yazmıştık.
  1980 ise ihanettir.

 • Napisany przez Czech street para karsılıgı, 01/08/2022 11:08am (2 miesiące temu)

  Ormanda Anal Sex. Ekleyen pornosexizle on. Açık hava
  da sex yapmanın tadı bir başka olsa gerek, bu genç çiftte bu olayın tadına varmak istedikleri için bir ormana gidiyor ve burada fanteziler eşliğinde güzel bir seks deneyimi yaşıyorlar.
  Buna ek olarak anal sekste yapan bu çift zevk çığlıkları içerisinde bir.

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy