Zaloguj się:

lub  
 
 

Hoka One One HUAKA 2 - komfort w maksymalnym wydaniu [TEST]

 

autor: Iwona Ludwinek-Zarzeka, opublikowano: 04/05/2017

20170422 181804

Buty Hoka One One wpisują się w ideę maksymalizmu. Gruba podeszwa, niski drop, to ich cechy wiodące. Przetestowałyśmy model HUAKA 2, przeznaczony do codziennych treningów. Zobaczcie, jak się spisał. 

Ten model to dla mnie jedna wielka niespodzianka. Bardzo ostrożnie podeszłam do grubej podeszwy, która ciągnie się wzdłuż całej powierzchni buta. Miałam wizję ciężkiego buciora, który będzie mnie na każdym kroku hamował. Jest jednak inaczej. Po pierwsze Huaka 2 ma raptem 2 mm dropu (różnica wysokości pięta-palce). To mniej, niż niektóre modele klasyfikowane jako naturalne. Może taka podeszwa nie wymusza lądowania na śródstopiu, ale zdecydowanie w tym pomaga.

20170422 181727

Grubość podeszwy sprzodu wymaga jednak utrzymania pewnej dyscypliny: nie ma mowy o niedbałym, niskim stawianiu kroków, gdyż zwyczajnie zaczynamy zahaczać przodem podeszwy, co utrudnia efektywne bieganie. W podeszwie znajdują się trzy spore wgłębienia, co prawdopodobnie wpływa pozytywnie na elastyczność buta, a także zmniejsza jego wagę. A ta jest całkiem niska – 211 g (przy rozm. 37), to jak na tzw. model maksymalistyczny, całkiem niezły wynik.

20170422 181755

Jak łatwo się domyślić, amortyzacja jest spora, jednak zaskoczeniem było dla mnie to, że mimo grubości podeszwy, but daje wrażenie sprężystości i zwartości. Co to oznacza? Że Hoka sprawdza się nie tylko podczas długich wybiegań, ale także na szybkich odcinkach. Może nie jest demonem prędkości, ale też nie przeszkadza przy różnorodnym treningu.

Uwaga należy się również cholewce. Jest pięknie, bardzo starannie wykonana. Bezszwowa, idealnie dopasowuje się do stopy, przez co nic nie uwiera, nie gniecie. Otwory wentylacyjne pomagają skutecznie odprowadzać wilgoć. Zapiętek jest sztywny, ale nie nadmierne gruby. Podobnie język – cieniutki, wyprofilowany pod kształt stopy, wręcz elegancki.

20170422 181745

Dodatkowo Hoka One One Huaka 2 jest wizualnie może nie tyle modelem ładnym, co ciekawym. Efekt wzmacniają również kolory: mocna czerwień, żółć i biel, mówiąc kolokwialnie – robią robotę.

Podsumowanie

Lekkość, perfecyjne wykonanie, spora ale nie nachalna amortyzacja, wygoda – to główne cechy Hoka One One Huaka 2. Najciekawsze jest w nim dla mnie to, że gdyby przymknąć oko na opasłą podeszwę, pomyślałabym, że mam przed sobą zgrabną startówkę. Jednak w połączeniu z grubą pianką, tworzy pewnego rodzaju hybrydę, która sprawia, że but nadaje się zarówno na spokojne wybiegania, jak i dłuższe zawody.

Szukałam w tym bucie słabych stron i przyznam szczerze, nie znalazłam. Może jedynie cena – 609 zł. Jednak nie odbiega ona od cen najwyższych modeli konkurencyjnych marek.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy