Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Wygoń lenia z pośladów, zacznij od przysiadów

 

autor: Anna Zatwarnicka, opublikowano: 13/11/2023

Niemoc i brak motywacji do treningów mogą być frustrujące i trudne do przezwyciężenia. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą Ci pokonać wszelkie przeszkody i czerpać korzyści z regularnej aktywności fizycznej. Mamy dla Was kilka praktycznych wskazówek i porad, które pomogą Wam cieszyć się zdrowszym i bardziej aktywnym życiem, pomimo lenia w czterech literach.

Jak pokonać niemocZacznij od lekkich ćwiczeń

Tytułowe przysiady będą idealnym ćwiczeniem, na rozruszanie się każdego dnia. Nie musisz od razu realizować całego planu treningowego i biegać na 5 km. Zacznij od lekkich aktywności typu spacer czy trucht, a z czasem przejdź do biegania. Dzięki temu nie zniechęcisz się, a Twój organizm przygotuje się do wysiłku.

Określ swoje cele

Przemyśl, dlaczego chciałabyś być bardziej aktywna fizycznie. Czy chcesz poprawić kondycję, schudnąć, zredukować stres, czy po prostu czuć się lepiej? Określenie swoich celów pomoże Ci znaleźć motywację do działania.

Wybierz aktywność, którą lubisz

Jeśli nie przepadasz za bieganiem, to nie biegaj! Wybierz aktywność fizyczną, która Cię cieszy. To może być joga, taniec, pływanie, jazda na rowerze lub nawet spacer. Gdy robisz coś, co sprawia Ci przyjemność, łatwiej utrzymasz motywację.

Stwórz plan

Rozpocznij od małych kroków. Zapisz w kalendarzu dni i godziny, w których będziesz ćwiczyć. Planowanie zapobiega odkładaniu na później.

Znajdź partnera treningowego

Ćwiczenia z przyjacielem mogą uczynić trening bardziej zabawnym i motywującym. Możecie wzajemnie się wspierać i motywować do regularnych treningów.

Bądź elastyczna

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli raz nie masz ochoty na ćwiczenia, nie obwiniaj się za to. Zdarzają się dni, kiedy potrzebujesz odpoczynku. Ważne jest, aby nie rezygnować całkowicie i wracać do aktywności.

Znajdź źródła inspiracji

Przeglądaj strony internetowe takie jak ta, blogi lub media społecznościowe, które promują aktywny tryb życia. Znajdź osoby, które osiągnęły swoje cele i używaj ich historii jako inspiracji.

Nagradzaj się

Za każdy osiągnięty cel nagradzaj się czymś miłym, co sprawia Ci przyjemność. To może być np. seans ulubionego filmu, nowa książka, nowe buty do biegania lub spotkanie z przyjacielem.

Znajdź wsparcie

Jeśli nadal masz trudności z motywacją, rozważ skonsultowanie się z terapeutą lub trenerem osobistym. Pomoc profesjonalisty może pomóc Ci przezwyciężyć niemoc i znaleźć motywację.

Pokonanie niemocy i znalezienie motywacji do aktywności fizycznej może być trudne, ale jest to osiągalne. Pamiętaj, że każdy z nas ma dni, kiedy totalnie nic nam się nie chce, ale ważne jest, aby nie poddawać się i ciągle dążyć do zdrowszego i aktywniejszego życia. Nieustanny wysiłek przyniesie znakomite wyniki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy