Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Chcesz mieć silny charakter? Biegaj!

 

autor: Kamila Baranowska - www.biegajacycoach.pl, opublikowano: 23/05/2016

O tym, że bieganie świetnie wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie wiedzą wszyscy. A czy zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ ma bieganie na twój charakter? Historie wielu kobiet dowodzą, że choć zaczynały biegać wraz z chęcią zrzucenia kilku kilogramów, najważniejsza okazała się nie niższa masa ciała, ale zmiany w głowie i podejściu do życia, których doświadczyły dzięki bieganiu. Nie jeden raz słyszy się, że bieganie zmieniło czyjeś życie i choć na pierwszy rzut oka brzmi to niezwykle wzniośle prawdą jest, że sport ma niezwykłą moc. Bieganie kształtuje charakter. Nie wierzysz? Czytaj dalej!

bieganie sila psychiczna

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest charakter?

W słowniku języka polskiego możemy znaleźć definicję: “zespół cech psychicznych względnie stałych, właściwych danemu człowiekowi”. Takie określenie charakteru nie za bardzo mi się podoba. Dlaczego? Ponieważ wyklucza nasz wpływ na umiejętność kształtowania siebie. O wiele bardziej przemawia do mnie zdanie Jima Rohna:

 

“Charakter nie jest czymś wrodzonym, czego nie można zmienić, jak odciski palców. To coś z czym się nie urodziłeś i musisz wziąć odpowiedzialność za jego kształtowanie”.

 

Czy rzeczywiście tak jest? Czy możesz wziąć odpowiedzialność za kształtowanie i wzmacnianie swojego charakteru? Co oznacza, kiedy mówisz o kimś, że ma silny charakter? Na siłę charakteru wpływ mają następujące elementy: umiejętność stawiania sobie realnych celów, upór w drodze do ich osiągnięcia, konsekwentnta realizacja, odpowiednie nastawienie i wypracowanie dobrych nawyków, a wszystko to z pozytywną energią.

To wszystko możesz wypracować dzięki bieganiu! Kiedy zaczynasz biegać wyznaczasz sobie konkretny cel do osiągnięcia: dziś przebiegnę 3 kilometry, za 2 dni zwiększę dystans o kilometr a za miesiąc wystartuję w biegu na 10 km. To nic innego jak stawianie sobie realnych do osiągnięcia celów. Nie porywasz się od razu na maraton, tylko konsekwentnie, małymi kroczkami realizujesz kolejne etapy planu. Bieganie bardzo wciąga. Po kolejnym dystansie zauważasz, że masz coraz lepszą kondycję, a pokonywanie następnych kroków nie stanowi dla ciebie wielkiego problemu. Stawiasz sobie nowe wyzwania i walczysz z głosem w głowie, który mówi ci, że nie dasz rady, żebyś odpoczęła, żebyś została w domu. A ty na przekór jemu, nie zważając na pogodę i zmęczenie, zakładasz buty i biegniesz. To właśnie stanowi o sile twojego charakteru. Umiejętność zmotywowania się i odrzucenia pokusy “nicnierobienia”. Zakładasz buty i biegniesz. A po biegu czeka nagroda. Zawsze. To satysfakcja. I energia, która pomimo zmęczenia, powoduje, że możesz wszystko :)

Biegacze to osoby odznaczające się niebywale silnym charakterem. Dyscyplina, którą wypracowują podczas treningów przekłada się nie tylko na efektywność w życiu osobistym, ale również zawodowym. Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie to nie pozostaje ci nic innego jak wstać z miejsca, w którym teraz jesteś, założyć buty i ... pobiec.

 


KamilaBaranowskaKamila Baranowska - www.biegajacycoach.pl

 Jest Biegającym Coachem. Specjalizuje się w Coachingu Siły Charakteru. Pracuje z ludźmi, którzy chcą zmienić tryb życia  z "siedzącego" na aktywny, a także z tymi, którzy są zmęczeni pracą przy biurku i brakuje im motywacji oraz dyscypliny, aby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub innym sportem. Szczególnie ceni sobie pracę z osobami z chorobą Hashimoto. Autorka modelu pracy z klientem R.U.N.N.E.R. oraz pomysłodawczyni “biegających” sesji coachingowych.

Jest akredytowanym coachem ACC ICF oraz dyplomowanym trenerem biznesu. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny – metody i praktyka na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów magisterskich Finanse i Bankowość. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu (Akademia SET) oraz Coaching Grupowy i Zespołowy (Pracownia Coachingu NOVO).

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy