Zaloguj się:

lub  
Poznań Maraton
 
 

Dyscypliny lekkoatletyczne, którymi warto się zainteresować

 

opublikowano: 28/09/2017

W Polsce, jeżeli chodzi o sporty niezmiennie króluje piłka nożna i nie ma co się dziwić! Mamy długie tradycje związane z tą dziedziną, a dodatkowo jest to także jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, więc dlaczego u nas miałoby być inaczej? Nie zmienia to jednak faktu, że poza “kopaną” są także inne sporty, które świetnie się ogląda i choćby z tego powodu warto się nimi zainteresować. Przykładem takiego sportu, a w zasadzie całego zestawu takich aktywności jest lekkoatletyka. Do jej uprawiania potrzebne są zazwyczaj różne akcesoria ze sklepu lekkoatletycznego, co może zmniejszać przystępność tej dziedziny - niemniej warto się nią zainteresować, gdyż gwarantuje ona mnóstwo emocji.

lekkoatletyka

Kilka słów o lekkoatletyce

Zanim przejdziemy do wymienienia kilku konkurencji lekkoatletycznych warto wspomnieć skąd w ogóle się wzięła ta dziedzina. Jej historia sięga jeszcze czasów starożytnych i jest związana z naturalnym ruchem. Lekkoatletyka odzwierciedla czynności wykonywane przez człowieka żyjącego w epoce antycznej - musiał on przecież biegać, polować rzucając dyskiem lub oszczepem czy pokonywać przeszkody. Po pewnym czasie wokół wymienionych czynności zaczęła rosnąć rywalizacja sportowa, czego konsekwencją były m.in. pierwsze igrzyska. Nawet, że nie było wtedy jeszcze mowy o profesjonalnym sklepie lekkoatletycznym czy sportowym, to i tak starożytni z przyjemnością oddawali się rywalizacji tego typu. Dopiero w czasach bliższych teraźniejszości wokół aktywności sportowej rozrósł się cały przemysł z tym związany.

Rzut oszczepem

Przechodząc do sportów lekkoatletycznych, które z przyjemnością można śledzić warto rozpocząć od rzutu oszczepem. Jest to sport - podobnie jak cała lekkoatletyka - klasyczny, którego podstaw należy szukać jeszcze w czasach polowania na zwierzynę i stosowanych w tym celu włóczniach oraz oszczepach. Dlaczego warto się nim interesować? Przede wszystkim dlatego, że aż do ostatniego rzutu w tego typu zawodach nie jest jasne kto wygra. Jeden rzut może wszystko zmienić! Trudno nie doceniać także występujących w nim sportowców, którzy łączą niebywałą technikę z siłą niełatwego rzutu. Kto wie? Może wstępne zainteresowanie przerodzi się w chęć trenowania tego sportu. Zdobycie odpowiedniego oszczepu jest łatwe. W sklepie lekkoatletycznym allsports.pl można odnaleźć odpowiedni sprzęt w niskiej cenie.

Biegi

Do uprawiania sportów biegowych nie potrzebujemy (przynajmniej na początku) profesjonalnego sprzętu ze sklepu lekkoatletycznego, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby biegać na co dzień. Tak wygląda sytuacja uprawiania samodzielnie tego sportu, co natomiast z jego oglądaniem? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak biegi - a w szczególności te sprinterskie - potrafią być niesamowicie wciągające. Udowodnił nam to Usain Bolt, który przez wiele lat w niespotykany sposób zabawiał publiczność na całym świecie, wygrywając przy tym wszystko, co było do wygrania dla lekkoatlety. O ile przy rzutach o zwycięstwie decydują metry, a czasami centymetry, to tutaj decydować mogą setne sekundy.

Skoki o tyczce

Sportem, w którym jako Polacy mamy spore tradycje lekkoatletyczne są zdecydowanie skoki, a w szczególności te o tyczce. Patrząc na historię z dawniejszych lat można wspomnieć wybitnego Władysława Kozakiewicza, natomiast w bliższej przeszłości mieliśmy dwie wybitne Polski w tej dyscyplinie - Monikę Pyrek i Annę Rogowską. Jest to dosyć trudny sport, w którym zakup tyczki ze sklepu lekkoatletycznego wydaje się najmniejszym problemem. Nie zmienia to faktu, że skoki ogląda się naprawdę pasjonująco. Nie każdy może skoczyć na ponad 5-metrowej tyczce, jednak każdy może się zainteresować tym sportem.

Lekkoatletyka - warto się nią pasjonować!

Sporty z dziedziny lekkoatletycznej bywają trudne do uprawiania, niemniej zachęcamy do tego - dostęp do profesjonalnego sprzętu dzięki sklepom lekkoatletycznym jest łatwy, a uprawianie którejś z konkurencji tego typu jest niezwykle satysfakcjonujące. Dodatkowo lekkoatletyka w sposób zrównoważony i naturalny rozwija ciało, wiedzieli to już ludzie w starożytności. Nawet jeżeli nie chcemy uprawiać takich sportów, to naprawdę warto go śledzić. Ogrom emocji gwarantowany!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy