Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Fitness w domu, czyli podstawowy sprzęt do ćwiczeń

 

opublikowano: 10/12/2020

Zamknięcie siłowni nie musi oznaczać końca aktywności fizycznej. Oznacza jedynie, że trzeba tę aktywność przenieść do własnego domu. Do tego potrzeba przede wszystkim motywacji, ale odpowiedni sprzęt też się przyda. Właśnie on wpłynie na intensywność Twoich treningów, a także na Twój komfort podczas ich wykonywania. W ten sposób łatwiej o uchronienie się od kontuzji i nauczenie się poprawnego wykonywania konkretnych ćwiczeń, na przykład paraletki do pompek pomogą nabrać odpowiedniej techniki, koniecznej przy robieniu pompek.

trening w domu

 

Nie trać motywacji, trenuj w domu!

Dom jest idealnym miejscem, by ćwiczyć. Dlatego jeżeli nie masz już dostępu do swojej ulubionej siłowni, nie poddawaj się i rozpocznij treningi w domu. Poza motywacją przyda Ci się trochę miejsca i czasu – postaraj się je wygospodarować, w końcu na szali jest Twoja kondycja, zdrowie i samopoczucie. Aktywność fizyczna stymuluje wydzielanie endorfin, które powszechnie określane są mianem hormonów szczęścia, dlatego wpłynie też pozytywnie na Twój nastrój. Co jeszcze Ci się przyda do ćwiczeń w domu?

Uchwyty do pompek – pompki nie muszą być straszne

Pompki całkiem powszechnie uważane są, zwłaszcza przez amatorów, za ćwiczenia trudne i wyczerpujące. Dlatego paraletki do pompek są tak dobrym pomysłem. Dzięki nim łatwiej Ci będzie przyjąć odpowiednią pozycję i ćwiczyć w poprawny sposób. W ten sposób będziesz w stanie też zrobić więcej pompek, niż gdybyś opierał cały ciężar ciała wyłącznie na dłoniach dociśniętych do podłogi. Uchwyty do pompek pozwalają Ci lepiej balansować swoim ciałem. Sięgaj zawsze po te wytrzymałe,  które dobrze leżą w dłoni, bo to od nich zależy Twoje bezpieczeństwo podczas wykonywania kolejnych serii treningowych.

Wygodny strój – komfort jest najważniejszy

Strój to rzecz niezwykle ważna – możesz ćwiczyć właściwie w czymkolwiek, w końcu i tak będziesz w zaciszu własnego domu, ale odpowiednio dobrany kostium treningowy pozwoli Ci czuć się dobrze. Wybieraj materiały przewiewne i oddychające oraz stroje, które nie krępują Twoich ruchów. Masz się przede wszystkim dobrze czuć i nie pozwolić, by cokolwiek rozpraszało Cię i przeszkadzało Ci podczas zajęć.

Mata – odizoluj się od chłodu twardej podłogi

Ćwiczenia na twardej zimnej podłodze nie są dobrym pomysłem. Także dywan nie do końca się sprawdza, ale mata jest doskonałym rozwiązaniem. Pozwoli Ci osłonić się przed chłodem podłogi i sprawi, że wykonywanie ćwiczeń będzie przyjemniejsze. Możesz na niej postawić nawet uchwyty do pompek, by w pełni oddać się ćwiczeniom. A gdy już zakończysz trening, po prostu ją zwiń i schowaj, nie zajmie wiele miejsca.

Urządź siłownie w domu

W domu też możesz sobie urządzić całkiem przyjemną przestrzeń do aktywności fizycznej. Nie potrzebujesz nawet zbyt wiele miejsca – wystarczy kawałek wolnej podłogi. W urozmaiceniu treningów bardzo pomoże Ci marka Sensei – paraletki i inne przyrządy treningowe wpłyną na jakość i intensywność Twojej aktywności fizycznej i nie pozwolą wkraść się nudzie, która potrafi skutecznie obniżyć motywację.

Artykuł powstał we współpracy z  senseipro.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 • Napisany przez strapon secretary sömürülen, 16/09/2022 3:46am (17 dni temu)

  IFSA advances the future of in-flight service worldwide by setting the world food safety standards, governance, sustainability, and initiatives for the success of our industry.

 • Napisany przez kedi öğürme older busty, 04/09/2022 11:35pm (28 dni temu)

  Abla Kardeş Spor Kombin Denemeye Değer. Abla kardeş kombinleri özelikle spor kombinlerde
  daha çok uyum ve şıklık sunmaktadır. Zira
  abla kız kardeş kombini ve abla erkek kardeş kombini ile
  de ayakkabıdan tişörte kadar tam bir uyum yakalanmaktadır.

 • Napisany przez Can i take bentyl when pregnant, 05/08/2022 4:21pm (2 miesiące temu)

  En yeni Ankara escort bayan Sezen. Hadi, onun seksi fotoğraflarını görebilirsiniz ve o yapım
  aşamasında bir süper star. Duygusal olarak
  kendine güvenen seksi aurası ve güçlü doğal güveni, on.

 • Napisany przez Neden boyun ağrım var ve bundan nasıl kurtulabilirim?, 02/08/2022 7:40pm (2 miesiące temu)

  Öğrencilerimizin bu sertifikaya başvurabilmeleri için ise, mezun oldukları tıp
  fakültesinin Dünya Sağlık Örgütünün tanınırlığı listesinde yer alması ve World
  Directory of Medical Schools (WDOMS) yani Dünya Tıp Fakülteleri grubunda olması gerekirdi.

 • Napisany przez Fonksiyonel Tıp Doktoru Nasıl Bulunur? Hikayem, 30/07/2022 2:04am (2 miesiące temu)

  Lowes çevrimiçi fiyatlarla eşleşecek mi?
  Yerel veya çevrimiçi bir perakende rakipte aynı üründe daha düşük bir fiyat bulursanız (nakliye ve teslimat ücretleri dahil), bize rakibin mevcut reklamını getirmeniz
  veya bir çıktı, fotoğraf, akıllı telefon ekranı veya uygulaması göstermeniz yeterlidir; biz de onların.

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy