Zaloguj się:

lub  
grand prix
 
 

Kraków Business Run – biegaj dla innych i dla siebie

 

opublikowano: 09/08/2017

Do szóstej edycji Kraków Business Run pozostał niecały miesiąc – jeszcze jest czas na przygotowania. Do wzięcia udziału w bezpłatnych sesjach treningowych i rozpoczęcia biegowej przygody zaprasza Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening.

Już 3 września wystartuje Kraków Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Nadrzędnym celem imprezy jest pomoc beneficjentom – w tym roku między innymi Józefowi Tatarze i Bartłomiejowi Florkowi, na rzecz których przeznaczony jest dochód z opłat startowych. Oprócz wsparcia osób z niepełnosprawnością ruchową każdy z uczestników biegu ma szansę zrobienia czegoś dobrego także dla siebie... W jaki sposób? Poprzez regularny trening. Przez całe wakacje w Krakowie trwają otwarte sesje biegowe, organizowane bezpłatnie przez studio SAMtrening.

Krakow Business Run 2013 12

Jak tłumaczą trenerzy, bieganie to jeden z najlepszych sposobów na poprawę kondycji, zmniejszenie ryzyka chorób, zwiększenie kreatywności, wydajności w pracy i nie tylko... O tym wszystkim przekonuje Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening – „Redukcja tkanki tłuszczowej to jedna z wielu zalet biegania, ale wyliczyć można ich o wiele więcej – od zmniejszenia ryzyka chorób serca po wzmocnienie układu immunologicznego. Jeżeli dodamy do tego zgrabną sylwetkę i lepszą kondycję to otrzymamy najcięższe działo wytoczone przeciwko większości chorób cywilizacyjnych. I to całkowicie za darmo, ponieważ jogging nie wymaga specjalistycznych przyrządów do ćwiczeń czy opłaty za karnet na siłownię. Wystarczą tylko sportowe buty, spodenki i koszulka i możesz biec na trasę!”

Podkreśla też, że regularne treningi są najlepszym przyjacielem w walce ze starzeniem się organizmu – mogą cofnąć wiek biologiczny nawet o kilkanaście lat. Co ciekawe, oprócz poprawy zdrowia, bieganie może też wpłynąć na lepsze wyniki w pracy zawodowej.

„Niedotleniony mózg odmawia posłuszeństwa, a nie ma nic gorszego niż zmarnowany potencjał intelektualny. Zwłaszcza jeśli pracujemy w zawodzie, który wymaga od nas kreatywności oraz wzmożonej aktywności umysłowej. Innymi słowy, jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości naszego mózgu, najpierw zabierzmy go na regenerującą przebieżkę” – zapewnia trenerka.

Udział w biegu jest dla uczestników szansą pomocy innym. „Dzięki uczestnictwie w Poland Business Run każdy z nas może poczuć się jak bohater. Uczestnicy biegną po wsparcie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, codziennie walczących o szansę na lepsze życie. Aby przebiec dystans 3,9 km, nie trzeba mieć za sobą wyczynowych treningów do maratonu. Wystarczy odrobina dobrej woli i wiara w ideę pomagania potrzebującym. Sztafetowy bieg wyzwala emocje, których nie zapewni żadna gra komputerowa czy serial... choć w tym momencie może się to wydawać mało prawdopodobne” – mówi Katarzyna Samborska. „Życie »pozakanapowe« istnieje, a entuzjazm z udziału w Poland Business Run wprawią w osłupienie niejednego miłośnika leniuchowania. Właśnie rzuciłam Wam rękawicę. Czy podejmiecie wyzwanie i odważycie się na przygodę życia?” – dodaje, zachęcając do udziału w biegu i sesjach treningowych.

Sierpniowe treningi odbywają się w środy i piątki o godzinie 18:00, na przemian na Krakowskich Błoniach – zbiórka przy wejściu do Parku Jordana – i na Łąkach Nowohuckich – zbiórka przy budynku NCK. Szczegółowe informacje wraz z godzinami i planowanymi miejscami spotkań znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.krakowbusinessrun.pl/pl/treningi

Plan treningów z SAMtrening – start 18:00:

  • 09.08 - Błonia Krakowskie
  • 11.08 – Łąki Nowohuckie
  • 16.08 - Błonia Krakowskie
  • 18.08 - Błonia Krakowskie
  • 23.08 - Błonia Krakowskie
  • 25.08 – Łąki Nowohuckie
  • 30.08 – Błonia Krakowskie
  • 01.09 - Błonia Krakowskie

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, Kiss Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy