Zaloguj się:

lub  
 
 

Trening cardio na spalanie tkanki tłuszczowej

 

autor: Artykuł sponsorowany, opublikowano: 01/03/2022

Wykonywanie aktywności fizycznej wpiera pracę układu krążenia, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób takich jak zawał serca czy udar mózgu, a także pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Trening cardio ma także niewątpliwie bardzo pozytywny wpływ na wzrost hormonów szczęścia, co przekłada się bezpośrednio na poprawę samopoczucia. Sprawdź, na czym polega trening cardio i jakie przykładowe ćwiczenia możesz wykonywać.

 trening na spalanie tkanki tluszczowej

Czym jest trening cardio? Czy trening wytrzymałościowy to taki sam rodzaj treningu jak cardio?

Ćwiczenia cardio polegają na podwyższeniu tętna w miarę zwiększania intensywności treningu. W trakcie treningu cardio zwiększa się zapotrzebowanie komórek organizmu na tlen. Gdy organizm nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na tlen, przechodzi w proces beztlenowy. Tkanka tłuszczowa jest spalana przy pomocy tlenu, więc warto kontrolować swoje tętno wykonując trening cardio.

Określenia trening wytrzymałościowy i cardio są stosowane zamiennie. Tak więc treningiem wytrzymałościowym poprawiamy wytrzymałość organizmu, nasz mięsień sercowy lepiej pracuje, a proces odchudzania jest wpierany poprzez spalanie kalorii. Szczegółowe zalety treningu kardio znajdziesz na stronie https://allnutrition.pl/co-to-jest-cardio-zalety-treningu-cardio/.

 

Przykłady treningu cardio

Trening cardio można wykonywać zarówno na świeżym powietrzu, jak i na każdej siłowni. Jazda na rowerze, bieganie na bieżni czy skakanie na skakance to bardzo dobre przykłady treningów kardio. Pamiętaj, aby kontrolować swoją wartość tętna. Podczas efektywnego treningu cardio powinno to być od 50% do 70% tętna maksymalnego (HR max: 220 - wiek).

Świetnym wyborem jeśli chodzi o treningi cardio jest także pływanie, gdzie ćwiczymy całe ciało podczas jednostki treningowej, czy chodzenie. Zwykłe spacery to bardzo prosty i efektywny sposób na aktywność fizyczną, który pozwoli uniknąć schorzeń przewlekłych stawów, pozytywnie wpływa na układ krążenia oraz niweluje ryzyko choroby serca. Dodatkowo chodzenie nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych do rozpoczęcia aktywności.

 

Ile powinno się robić ćwiczenia cardio?

Długość treningu cardio powinna wynosić od 20 do 90 minut, w zależności od jego intensywności. W ciągu pół godziny wzmożonej pracy w warunkach domowych organizm może spalić większą ilość kalorii niż w przypadku długotrwałego wysiłku, który nie jest zbyt intensywny. Należy także pamiętać, że rodzaj wysiłku i jego intensywność ma duży wpływ na odchudzanie i efekty, jakie osiągniemy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (32)

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy