Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Jabra Sport Coach - słuchawki sportowe z wbudowanym trenerem [TEST]

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 19/01/2017

Słuchawki z wbudowanym trenerem? W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że to duża przesada. Jednak ciekawość wzięła górę nad wątpliwościami i zabrałam się za test. Najpierw jednak musiałam słuchawki przystosować do moich potrzeb – nie było tu problemu ponieważ w opakowaniu znajdują się aż cztery wkładki do ucha i trzy zaczepy EarWing.

20170119 112143

Kolejnym krokiem było pobranie aplikacji Jabra Sport na telefon i wprowadzenie do niej podstawowych danych  takich jak waga, wiek, wzrost i płeć. Słuchawki są bezprzewodowe i łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth, co udaje się zrobić bardzo szybko.

20161206 161438

Dźwięk

Słuchanie muzyki w Jabra Sport Coach to prawdziwa przyjemność. Dźwięk jest czysty, niczym niezakłócony - nawet podczas intensywnego wysiłku. Słuchawki pozwalają odtwarzać muzykę w jakości stereo Dolby do ok. 5 godzin podczas treningu (następnie należy je naładować podłączając np. przez USB do komputera).

Słuchawki Jabra Sport Coach tak doskonale izolują wszelkie hałasy z zewnątrz, że można się poczuć „w swoim świecie”. Z tego powodu ja na przykład mam obawy żeby z nimi biegać jeśli mam włączoną muzykę. Z jednej strony to fantastyczne jak można się oderwać od wszystkiego, zanurzyć w muzyce i biec przed siebie. Z drugiej jednak strony czuję się bardziej komfortowo kiedy słyszę co się dzieje wokół mnie. Dlatego osobiście wolę korzystać tylko z opcji trenera w słuchawkach podczas biegania.

20161206 161654

Bieganie ze słuchawkami Jabra Sport Coach

Aplikacja Jabra Sport w połączeniu ze słuchawkami daje możliwość monitorowania podstawowych parametrów treningu biegowego. Możemy sobie ustawić z jaką częstotliwością chcemy uzyskać informacje dotyczące  dystansu, czasu trwania treningu, tempa chwilowego, liczby spalonych kilokalorii i kadencji.

To przydatna opcja, która na pewno spodoba się każdej biegaczce, która nie biega np. z zegarkiem treningowym. Ponadto można sobie zaplanować trening np. interwałowy przykładowo na x odcinków 200 czy 400 metrowych w określonym tempie. Tutaj jednak należy uzbroić się w cierpliwość ponieważ każdy odcinek interwałowy należy osobno wprowadzić do aplikacji w telefonie. 

Z tej przyczyny zestaw Jabra Sport Coach przystosowany jest bardziej dla początkujących biegaczy, którzy nie potrzebują skomplikowanych jednostek treningowych. Lub tych biegaczy, którzy po prostu nie korzystają z tego typu „podpowiedzi” podczas wykonywanego treningu.

IMG 20170119 100322 531

Trening na siłowni z Jabra Sport Coach

Słuchawki Jabra Sport Coach zostały stworzone przede wszystkim z myślą o crosfittowcach i osobach, które trenują interwałowo. Zintegrowana aplikacja Jabra Sport którą pobiera się na telefon działa jak trener personalny i radzi sobie całkiem nieźle. W aplikacji znajdziemy kilka gotowych programów treningowych, które w zależności od naszych potrzeb poprowadzą nas tak jak zrobiłby to stojący obok nas trener – dokładnie odliczając nie tylko czas trwania konkretnego ćwiczenia, ale również… liczbę powtórzeń np. pompek czy przysiadów, którą wykonaliśmy. Słuchawki mają bowiem wbudowany detektor ruchu, który całkiem precyzyjnie określa ile powtórzeń udało nam się już wykonać. Przyznam, że ta opcja w słuchawkach spodobała mi się chyba najbardziej. Wystarczy włączyć sobie wybrany kilkunastominutowy trening i nie trzeba myśleć o tym co i jak mamy ćwiczyć – na aplikacji w telefonie mamy wszystkie informacje łącznie z ilustracją do każdego ćwiczenia, natomiast w słuchawkach mamy głos trenera, który „nadzoruje” wykonywanie przez nas treningu. Jest to naprawdę fajna opcja i dodatkowa motywacja.  

treningi jabra

Wygoda

Słuchawki Jabra Sport Coach dobrze trzymają się w uszach i nie przeszkadzają podczas treningu nawet jeśli mówimy o intensywnym wysiłku typu szybszy bieg czy podskoki. Oczywiście urządzenie jest odporne na działanie deszczu, śniegu, a także na piasek, kurz i pot więc nie ma obaw, że słuchawki się popsują jeśli np. zmokniemy.

 

Podsumowanie

Słuchawki Jabra Sport Coach są świetnym wyborem dla osób, które poza bieganiem wykonują również trening uzupełniający, a brakuje im konkretnego planu czy motywacji. Myślę, że to świetna opcja dla tych dziewczyn, które nie mają np. czasu chodzić na siłownię a chca regularnie trenować w domu – gotowe niezbyt długie plany treningowe umożliwiają zrobienie całkiem intensywnego treningu bez dodatkowych narzędzi. Biegaczki również będą zadowolone ze słuchawek, ale należy pamiętać, że Jabra Sport Coach nie są słuchawkami z trenerem biegowym i tutaj funkcje planowania treningu są jednak ograniczone. Jeśli zależy nam na słuchawkach stricte do biegania można wybrać Jabra Sport Pulse, które mają funkcję pomiaru tętna. 

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • Napisany przez Wiki, 30/01/2017 8:26pm (6 lata temu)

    córce przy okazji kupiłam też głośnik SPHERE SP-1 w tym tygodniu z nim biegałam i wypada równie dobrze, fajnie gra i nie trzeba się obawiać o to że otoczenie jest wygłuszone.

  • Napisany przez Wiki, 24/01/2017 5:50am (6 lata temu)

    Ostatnio kupiłam sobie słuchawki Lamax p1 do biegania, bezprzewodowe jednak są wygodniejsze i przyznam że z muzyką zaraz lepiej się biega, ogólnie ćwiczy

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy