Zaloguj się:

lub  
 
 

Bieganie zamiast kremu przeciwzmarszczkowego?

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 18/05/2012

 

Według ostatnich badań opinii publicznej ponad 82% Polek chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie. Większość z nas marzy o tym, aby wyglądać młodziej! Kupujemy, niejednokrotnie drogie, kremy przeciwzmarszczkowe i to często już w wieku dwudziestu kilku lat. Sprawdamy na sobie maseczki odświeżające, nawilżające, wygładzające i ujędrniające. Dajemy się namówić na najnowsze specyfiki z drogeryjnych półek.

W porządku, nie ma nic złego w dbaniu o siebie. Trudno również nie doceniać roli dobrego kremu do twarzy w czasach , kiedy większość doby spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, kiedy naszą skórę wysusza centralne ogrzewanie, a w miejskim powietrzu jest tyle spalin samochodowych.

Nie przeceniajmy jednak roli kosmetyków. Bez względu na to ile kosztuje słoiczek kremu czy butelczka serum do twarzy, żaden specyfik nie jest w stanie zniwelować skutków niezdrowego stylu życia.

 

Co nas najbardziej postarza?

  • Palenie papierosów
  • Opalanie się
  • Stres
  • Zła dieta
  • Brak ruchu

BIEGAJ! - BĘDZIESZ MŁODSZA!

Czy wiesz, że już 30 minut dziennie umiarkowanego ruchu na świeżym powietrzu poprawia wygląd Twojej skóry? Oczywiście pod warunkiem, że będziesz aktywna regularnie! Jak to działa? Skóra jest lepiej ukrwiona, poprawia się mikrokrążenie bo do naczynek krwionośnych dostarczane jest więcej tlenu. Pocenie się pozwala szybciej pozbyć się z organizmu toksyn, które chcąc niechcąc serwujemy sobie każdego dnia. Dodatkowo, o czym pisałyśmy już wiele razy, ruch wyzwala endorfiny, a Twoja skóra też ich potrzebuje by promienieć!

 

Wybierz się kiedyś na bieganie wraz z grupą zapaleńców, którzy od kilkunastu lat przemierzają biegowe ścieżki. Gwarantuję, że nie odgadniesz ile mają lat. Jeśli ktoś biega przez dwadzieścia lat to wygląda często o 10, lub nawet więcj lat młodziej. Możesz się zdziwić, że należy do innej kategorii wiekowej niż Ty! Oczywiście, jeśli zacznie się biegać w późniejszym wieku, aktywność nie usunie już powstałych zmarszczek, ale za to na pewno rozjaśni i „ożywi” skórę. Bez względu na to, co masz w dowodzie osobistym, regularne bieganie sprawi, że poczujesz się młodsza, bardziej sprawna i pełna energii.

 

Zamiast więc zatrzymywać się na dłużej przed lustrem stresując się że przybyło Ci zmarszczek może lepiej zasznurować buty i ruszyć do parku?

 

Tym bardziej, że rola biegania nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wyglądu Twojej twarzy! Naukowcy z USA już jakiś czas temu odkryli, że bieganie rekreacyjne odmładza cały organizm mniej więcej o 15 lat! Wyobrażasz to sobie? Jeśli zaczniesz biegać w wieku, powiedzmy, 30 lat to mając lat 50 Twój organizm ma szanse funkcjonować jak organizm 35-o latki.

 

Dzięki temu że aktywność aerobowa ma tak dobry wpływ na układ sercowo - naczyniowy, u osób biegających zdecydowanie zmniejsza się ryzyko chorób serca, miażdżycy, ale także chorób nowotworowych. Osoby zaangażowane w sport generalnie lepiej się odżywiają, utrzymują stałą masę ciała i... częściej poddają się okresowym badaniom krwi, co pomaga wcześnie wykryć potencjalne nieprawidłowości. Dodatkowo, bieganie wyzwala endorfiny, a endorfiny znacznie ograniczają stres, który jest jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych. Osoby starsze regularnie biegające przez ostatnie kilkanaście lat, są dużo bardziej sprawne niż ich „zasiedziali” rówieśnicy, którzy mają częstokroć problemy z codziennymi zajęciami.

 

Biegaj zatem i nie przestawaj biegać! Będziesz mieć młodsze serce, sprawniejsze ciało i młodszą twarz:)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy