Zaloguj się:

lub  
corin
 
 

Ćwiczenia dla zdrowia stóp

 

autor: Jarosław Skiba, trener personalny i triathlonu, ekspert marki Gehwol, opublikowano: 29/08/2016

Obecnie coraz chętniej dbamy o aktywność fizyczną. Często zapominamy jednak o bardzo istotnej grupie mięśniowej, jaką są mięśnie stóp, a to może prowadzić do deformacji. Aby nie dopuścić do powstania tego problemu, wystarczy zaledwie kilka minut ćwiczeń dziennie. Szczegóły przybliża Jarosław Skiba, trener personalny i triathlonu, ekspert marki Gehwol.

trening miesni stop

Przeciw deformacjom

Stopy narażone są na niemałe obciążenia, ponieważ to właśnie one dźwigają całymi dniami ciężar naszego ciała. Zdarza się, że dochodzi przez to do deformacji - płaskostopia, koślawości lub szpotawości stóp. Z takimi problemami boryka się aż 90% naszego społeczeństwa. Aby temu przeciwdziałać, należy wykonywać specjalne ćwiczenia. Są one proste i nie wymagają dużej ilości czasu, a w znaczący sposób mogą przyczynić się do poprawy zdrowia naszych stóp.

Przed biegiem i w domu

Jeżeli biegamy, pamiętajmy aby do standardowej rozgrzewki składającej się z wymachów i krążeń ramion oraz nóg, dołączyć kilka ćwiczeń rozgrzewających mięśnie stóp. Warto naprzemienne stawać na palcach i piętach, a także wykonywać krążenia stawu skokowego. Siedząc w domu, do ćwiczeń wykorzystajmy przedmioty codziennego użytku – woreczek, chusteczkę czy torebkę foliową. Podnieśmy je kilkakrotnie palcami stóp – to znacząco poprawi ich motorykę.

Korzyści z pływania

Po ciężkim dniu warto ulżyć naszym stopom, rozciągając je w domowym zaciszu lub korzystając z oferty klubów fitness. Zajęcia takie jak stretching, joga czy pilates pomogą w rozciągnięciu stóp w różnych płaszczyznach. Sportem dobrym dla stóp jest także pływanie, które dba o ich odpowiednie ukrwienie. Osoby cierpiące na przykurcze powinny spróbować pływania w płetwach – sprzęt ten rozciąga staw skokowy i bardzo rozluźnia nogę.

 

Obejrzyj film z poradami Jarosława Skiby:

 

Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.

Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy