Zaloguj się:

lub  
 
 

Bądź silna i sprawna z taśmami TRX!

 

autor: Paulina Kalinowska, opublikowano: 06/11/2016

Dopadają Cię kontuzje? Twoje wyniki stoją w miejscu? My mamy na to sposób! Zwiększ swoją siłę za pomocą taśmy i ciężaru własnego ciała. O co dokładnie chodzi? O bardzo dobrą alternatywę treningu siłowego, któremu z pomocą przychodzą taśmy TRX.

Wynalazek ten zapoczątkował amerykański komandos - Navy Seals, który zauważył, że żołnierze podczas misji tracą swoją formę. Za pomocą sznurka od karabinu opracował metodę wzmacniania mięśni, która nie wymaga angażowania dużej przestrzeni oraz jest łatwa w codziennym użyciu. Dzięki temu prostemu sposobowi, żołnierze stacjonujący w bazach na całym świecie mogli pracować nad rozwijaniem swoich mięśni przez cały czas.

TRX obecnie to taśmy przypominający literę Y, wykonane z polimeru. Dzięki prostocie wykonania, możesz używać ich wszędzie- na dworze, w domu, znajdują się na prawie każdej siłowni. Ponadto podstawowe taśmy do ćwiczeń, przy odrobinie wysiłku, można spróbować zrobić samemu.

trx

Co może dać Ci TRX?

Przede wszystkim ćwiczenia z wykorzystaniem grawitacji oraz ciężaru własnego ciała pozwolą na rozbudowanie masy mięśniowej, wzmocnienie wszystkich partii. Spowoduje to poprawę techniki biegu, sylwetki. Pozwoli to także na uzyskiwanie lepszych czasów podczas treningów oraz zawodów.

Jest to świetna metoda zapobiegania kontuzjom. Stawy obudowane mięśniami są stabilne, a co za tym idzie- mniej podatne na wszelkiego rodzaju urazy. Gama ćwiczeń jakie można zrobić z pomocą taśmy jest tak szeroka, że trening nie znudzi Ci się przez długi czas.

Silny korpus to podstawa do zachowania odpowiedniej sylwetki podczas biegu! Pomoże również w odpieraniu ataku rywalek. Wyobraź sobie- biegniesz na zawodach, Twoje rywalki przyspieszają, a Ty- dzięki mięśniom brzucha, prostownika grzbietu, a także nóg i rąk, jesteś w stanie przyspieszyć mimo narastającego zmęczenia! To możliwe dzięki sile jaką wypracujesz na treningu.

Ponadto każda z nas marzy o pięknej sylwetce, jędrnej skórze, która wraz z wiekiem poprzez spadek syntezy kolagenu wiotczeje. Możemy jej pomóc zachować młody wygląd- regularnie aplikując ćwiczenia siłowe. 

trening trx

Siła a bieganie

Wytrzymałość i siła mogą iść w sobą w parze. Oczywiście nadmierne mięśnie to zbędny ciężar do dźwigania dla długodystansowców - dlatego taśmy TRX są świetnym rozwiązaniem i aby je zbudować wcale nie musisz przerzucać ton na siłowni- wystarczy ciężar własnego ciała. Mięśnie są  niezbędnym elementem do tego, aby w zdrowiu cieszyć się pasją i stale się rozwijać.  

Łatwo można zauważyć, że zawodowi biegacze, nawet maratończycy, są bardzo umięśnieni. To powinno nam dać do myślenia - aby dobrze biegać, trzeba być silnym! Ponadto ćwiczenia pozwolą nam na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i pozbycie się zbędnego balastu, który musimy dźwigać pokonując setki kilometrów

Dobra stabilizacja to fundament każdego lekkoatlety. Siła gwarantuje poprawę mięśni oddechowych, uzyskanie dłuższego kroku biegowego, to także prewencja kontuzji.

Wszystko po to, by biegać szybciej i dłużej oraz w zdrowiu cieszyć się pasją!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy