Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Jak schudnąć do lata?

 

opublikowano: 13/02/2019

Po nowym roku kobiety masowo zadają sobie pytanie, jak schudnąć do lata. Na szczęście nie jest to tak trudne, jak początkowo mogłoby się wydawać. Nie czekaj ani chwili dłużej i sprawdź, jak zgubić zbędne kilogramy przed wakacjami.

Nie od dziś wiadomo, że dbać o ciało powinniśmy cały rok. Niestety w praktyce wygląda to tak, że zarówno jesienią jak i zimą przechodzimy w swego rodzaju tryb uśpienia. Oznacza to, że nasza aktywność fizyczna w tym czasie spada do minimum, a zdrowe odżywianie niejako schodzi na dalszy plan. Niestety wiele osób na własnej skórze przekonuje się, że ten stan rzeczy bardzo szybko znajduje odbicie zarówno w kondycji psychicznej, jak i fizycznej. Na szczęście z pomocą mogą przyjść nam postanowienia noworoczne, które zmotywują nas do tego, aby sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów do wakacji stało się rzeczywistością. Nie zwlekaj i już dziś dowiedz się, jak szybko schudnąć do lata.

jakschudnacdolata

Jak schudnąć do wakacji?

Zdecyduj się na zdrowe odżywianie

Nie czekaj aż stragany z pysznymi owocami i pełnymi wartościowych składników warzywami będą stały na każdym rogu. W dzisiejszych czasach dostęp do zdrowej żywności nie stanowi żadnego problemu. W supermarketach dostępne są nie tylko świeże owoce i warzywa, ale także równie warte uwagi mrożonki, które zapewniają nam dostęp do letnich pyszności przez cały rok. Nie zapominaj także o tym, że zdrowe odżywianie to niekoniecznie restrykcyjna dieta. Czasem wystarczy wyrzucić ze swojej kuchni produkty z nieodpowiednim dla zdrowia składem i na ich miejsce postawić po prostu ich zdrowe zamienniki. Zamiast cukru możemy zdecydować się na cieszący się coraz większą popularnością ksylitol, a zamiast produktów z syntetycznymi dodatkami wybrać te, które zawierają tylko składniki pochodzące z natury lub takie, które zostały w jak najmniejszym stopniu przetworzone.

Postaw na regularną aktywność fizyczną

Wiele osób niecierpliwie czeka na pierwsze promienie słońca po to, aby w końcu móc zacząć uprawiać sport. Niestety często okazuje się, że takie podejście jest idealną wymówką przed aktywnością fizyczną. W końcu padający całymi dniami deszcz czy śnieg za oknem nie przeszkadzają nam w tym, aby wykonywać ćwiczenia w domu. W domowym zaciszu możemy zarówno ćwiczyć z wydaną przez trenera personalnego płytą, bądź z użyciem elementów, jakim jest domowy sprzęt do ćwiczeń. Jednym z takich wynalazków jest między innymi bieżnia do biegania. W dzisiejszych czasach wybór na rynku jest naprawdę ogromny, możemy wybrać zarówno duże bieżnie, czyli takie jakie znajdują się na siłowni, jak i stosunkowo małe, mieszczące się pod łóżko egzemplarze.

Zadbaj o zdrowie psychiczne

Pamiętaj, że zdrowie fizyczne to nie wszystko. Aby regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie przyniosło naprawdę satysfakcjonujące efekty, zadbaj o swoje zdrowie psychiczne. Regularny sen, efektywny wypoczynek i przede wszystkim work-life balans to coś, o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia. Jeśli zadbamy o swój umysł, sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów przed wakacjami przestaną być dla nas katorżniczym wyzwaniem i z czasem okażą się być czystą przyjemnością.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy