Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Bieganie jest kobiece!

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 06/03/2015

Jest jedną z czołowych polskich biegaczek długodystansowych, wstąpiła w szeregi Wojska Polskiego, nie oszczędza się na treningach, regularnie staje na podium imprez biegowych w Polsce i zagranicą. A przy tym jest niezwykle atrakcyjną kobietą! Iwona Lewandowska, bo o niej mowa, jest żywym dowodem na to, że sport i kobiecość idą w parze. Zapytałyśmy zawodniczkę co sądzi o „działaniu” sportu na kobiety. Przeczytajcie i nigdy już nie pytajcie czy od biegania nie urosną Wam muskuły...

Wiele kobiet boi się intensywnego treningu ponieważ myślą,  że wysiłek zrobi z nich hmmm... "babochłopa". Patrząc na Ciebie trudno w to uwierzyć?  Czy Twoim zdaniem trening może negatywnie wpłynąć na wygląd  kobiety?

Przyznam, że nigdy nie pomyślałam w ten sposób. Prawda jest taka, że każdy wysiłek fizyczny jakiego się podejmiemy to sposób na zgrabną sylwetkę. Niezależnie od tego czy biegamy, czy chodzimy na siłownię, pływalnię, aerobik, czy na rower. Jeśli regularnie ćwiczymy poprawiamy swoją kondycję, nastrój i oczywiście sylwetkę. Nie ma lepszych i gorszych sposobów, najlepiej robić to co się lubi! Bieganie jest bardzo efektywne, a w dodatku przyjemne.  I nie oznacza zmiany sylwetki kobiecej w bardziej męską. Trzeba by poprzerzucać ogromne ilości ciężarów, aby wyglądać jak kulturystka. O gustach się nie dyskutuje, ale czy nie lepiej prezentuje się kobieta z wysportowaną figurą? ;)

Iwona Lewandowska 2015

Iwona Lewandowska/ fot. Jakub Kruszka (JK Photography)

Początkujące biegaczki często pytają czy bieganie nie sprawi, że „rozrosną” im się nogi. Jakie są Twoje doświadczenia w temacie?

„Rozrosną” się nogi? W którym miejscu? To może zadam pytanie, czy początkujące biegaczki chcą biegać czy „pakować” na siłowni i faszerować się odżywkami zwiększającymi masę ciała???

Bieganie + zbilansowana dieta = zdrowe, piękne, jędrne i szczupłe nogi.

Nie miałaś nigdy obaw, że mięśnie mogą Cię pozbawić kobiecości? Mimo, że wysportowana sylwetka jest w modzie, czasem się słyszy krytykę wyrzeźbionych kobiecych sylwetek.

Uważam, że tak jak we wszystkim, tak i tutaj potrzebny jest umiar. Ciało kobiety bez mięśni wcale nie wygląda atrakcyjnie, ani gdy widać same kości, ani gdy jest zbyt dużo niepotrzebnego tłuszczyku tu i ówdzie. Zbyt mocno zarysowana sylwetka również nie jest apetyczna. Kobieta sama powinna uważać się za atrakcyjną, piękną, pełną wdzięku i subtelności. Ale najważniejsze to, aby czuła się dobrze we własnej skórze!

Superivo19

fot. Marek Biczyk

Ciężkie trening, hektolitry wylanego potu... gdzie tu miejsce myślenie o wyglądzie. A jednak - gdziekolwiek się pojawiasz wyglądasz super.  Jak dbasz o wygląd?

Jestem kobietą i zwracam uwagę na to jak wyglądam. Najważniejsze to podchodzić do wszystkiego z dystansem. Myślę, że kluczem jest po prostu UŚMIECH i życie w zgodzie z samą sobą :)

Twoje treningi poza bieganiem obejmują też sprawność ogólną.  Ćwiczysz na siłowni?

Wykonuję szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych i stabilizacyjnych: z piłką lekarską, z piłką korekcyjną, gumami, itp. Na siłownię również zdarza mi się wejść, jednak sporadycznie. W treningu długodystansowca ćwiczenia siłowe ze sztangą nie są aż tak niezbędne.

Superivo24

fot. Marek Biczyk

Czym dla Ciebie jest kobiecość?

Kobiecość to wewnętrzne poczucie własnej wartości i szczęścia. Kobieta, która wie, że ma takie cechy jak: wrażliwość, troskliwość, subtelność, tajemniczość, zmysłowość, delikatność, wyrozumiałość, pewność siebie, optymizm, inteligencję, seksapil. Kobieta, która cieszy się chwilą. Taka kobieta akceptuje siebie taką jaka jest – cała w tym wszystkim tajemnica.

Gdzie będzie można zobaczyć Cię w najbliższym czasie? I jaki jest największy cel na nadchodzący sezon biegowy?

Maraton w Londynie to cel numer 1 w najbliższym czasie. Dalsze plany startowe nie są jeszcze sprecyzowane. Wszystko zależy od rezultatu jaki uzyskam 26 kwietnia 2015 r. ;)

Bardzo dziękuję za rozmowę. Życzę samych sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

 • Napisany przez lovesport, 06/09/2017 11:05pm (2 lata temu)

  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
  Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
  Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
  Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
  Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje!
  Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
  Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie!
  Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
  Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy