Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Twój pierwszy start w biegu

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 02/04/2012

 

Najczęściej pierwszy start w życiu to start w biegu na 5km. Dlaczego? Bo takich imprez biegowych jest najwięcej (sprawdź kalendarz imprez a zobaczysz, że w każdym mieście czy gminie jakiś bieg się odbywa i najczęściej ma on właśnie 5km...) Poza tym dla początkującej biegaczki to jest najlepszy dystans, żeby zadebiutować. Bo najłatwiejszy! Start w biegu na 5km nie wymaga wielkich przygotowań. Nie ma się czym stresować - spokojnie dasz radę. Jeśli tylko przez kilka tygodni będziesz regularnie (minumim 3 razy w tygodniu) wychodzić z domu najpierw na marszo - biegi, a następnie na spokojne przebieżki ukończysz dystans bez problemu!

 

 

Zajmijmy się kwestią przygotowań, poza treningiem. Co powinnaś wiedzieć przed Twoim pierwszym startem?

  • Zapisz się przez internet (jeśli jest taka możliwość). Oszczędzi Ci to stresu w dniu startu.
  • Przygotuj sobie wszystkie niezbędne rzeczy dzień wcześniej (strój, w którym pobiegniesz, coś na przebranie się, przekąskę na później, pieniądze na zapłacenie wpisowego - jeśli nie zrobiłaś tego przelewem, ręcznik, chusteczki higieniczne etc.)
  • Przyjedź na miejsce odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że możesz mieć kłopot z parkingiem ponieważ będzie dużo ludzi, a niektóre ulice mogą być zamknięte dla ruchu samochodowego.
  • Nie przejedz się przed startem. 5 km to nie maraton i nie musisz jeść nic specjalnego. W zasadzie nie musisz jeść nic żeby przebiec taki dystans! Dlatego poprzestań na sprawdzonej lekkiej przekąsce przedtreningowej np. bułce z dżemem czy miodem, bananie etc.
  • Nie zabieraj ze sobą picia. Nawet jeśli jest upał. To TYLKO 5km i na pewno spokojnie przetruchtasz ten dystans bez potrzeby uzupełniania płynów. Bez obaw - nie zdążysz się odwodnić! Na biegu nikt nie będzie biegł z butelką:)
  • Na starcie ustaw się z tyłu. Jesteś początkująca więc nie zabieraj przestrzeni z przodu tym, którym zależy na jak najlepszym wyniku! Dla Ciebie tak będzie bezpieczniej. Jeśli ustawisz się z przodu nie tylko będą Cię intensywnie wyprzedzać, ale ktoś może Ci przydepnąć stopę albo niechcący popchnąć i wylądujesz na ziemii...
  • Uśmiechnij się:) Jesteś na biegu dla zabawy!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy