Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Jak się pozbyć cellulitu?

 

autor: Anna Zatwarnicka, opublikowano: 12/01/2022

Gdyby pytanie rozpoczynające ten artykuł kojarzyło się tylko z tytułem polskiej komedii, każda kobieta na myśl o cellulicie uśmiechałaby się promiennie. Tak niestety nie jest, cellulit u wielu kobiet stanowi ogromny problem. Niejedna kobieta z powodu cellulitu nie zakłada kostiumu kąpielowego czy krótkich spodenek, ta zmiana skórna potrafi pozbawić radości życia i w wielu przypadkach ma również wpływ na relację z partnerem, ponieważ przekłada się na atmosferę w sypialni. Czym jest ten wróg kobiet? Jak się go skutecznie pozbyć? Co robić aby nie wrócił?

 cellulit2

Zapoznaj się z wrogiem. Czym jest Cellulit.

Jest to zmiana wyglądu skóry spowodowana zaburzeniem budowy tkanki podskórnej. Nazywany jest również skórką pomarańczową, ponieważ swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Za jego występowanie, w większości przypadków odpowiadają uwarunkowanie genetyczne. Występuje w różnych stopniach nasilenia, czasami jest widoczny na pierwszy rzut oka, a czasami dopiero po „ściśnięciu” skóry.

 

Skąd się bierze cellulit?

Mówi się, że w większości przypadków za jego występowanie odpowiedzialne są geny kobiety, nie jest to jednak jedyne kryterium występowania tej zmiany na skórze. Kobieta za sprawą swoich genów może być mniej lub bardziej podatna na wystąpienie cellulitu ale przy odpowiednim trybie życia ta zmiana skórna w ogóle nie musi się pojawić. Badania potwierdziły, że cellulit występuje częściej u kobiet z podwyższonym poziomem hormonu steroidowego – estrogenu. Styl życia jaki prowadzi kobieta, ma również ogromy wpływ na pojawienie się zmian cellulitowych. Dieta bogata w węglowodany, siedzący tryb życia, znaczna utrata kilogramów po dużej nadwadze, niedostateczne nawodnienie organizmu czy ciąża to czynniki mające ogromny wpływ na wystąpienie cellulitu.

 

Jak pozbyć się problemu?

Gabinety medycyny estetycznej dysponują odpowiednią technologią i oferują całą gamę zabiegów niwelujących cellulit. Skupmy się jednak na tym jaki wpływ na skórkę pomarańczową ma prowadzenie aktywnego trybu życia. Czy jakikolwiek rodzaj aktywności fizycznej ma wpływ na cellulit? Czy biegaczka jest w stanie uchronić się przed wystąpieniem zmian na skórze, pomimo obciążenia genetycznego? 

 

Bieganie jako panaceum na skórkę pomarańczową?

Każda forma aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Czy w takim razie ma również wpływ na zniwelowanie cellulitu? Otóż tak, aktywny tryb życia, a więc np. bieganie powoduje przyspieszenie krążenia krwi, która z kolei rozbija tkankę tłuszczową i stopniowo wpływa na kondycję naszej skóry. Dzięki lepszemu ukrwieniu skóra staje się elastyczna, jej kondycja znacznie się polepsza, a każdy trening zbliża kobietę po pożegnania się ze skórką pomarańczową tam i ówdzie. Biegając nie zapominamy o nawodnieniu organizmu, co bardzo dobrze wpływa na niwelowanie cellulitu. Trening biegowy na świeżym powietrzu np. zimą, w niskich temperaturach dodatkowo wspomaga krążenie, co przekłada się na znikanie cellulitu. Każda biegaczka po wykonanym treningu nie zapomina o rozciąganiu i rolowaniu ciała. Rolowanie skóry np. wałkiem z wypustkami, nie tylko zrelaksuje zmęczone treningiem nogi ale również rozbije grudki tłuszczu, z winy których powstaje skórka pomarańczowa. Rozciąganie natomiast przyczyni się do zwiększenia elastyczności skóry i poprawi jej kondycję. 

 

Podsumowując – jeśli zauważyłaś na swoim ciele jakiekolwiek zmiany cellulitowe, możesz poszukać pomocy w gabinecie medycyny estetycznej. Musisz się jednak liczyć z tym, że zabiegi antycellulitowe są dość kosztowne. Warto rozważyć założenie dresu, czapki i rękawiczek i wybranie się na pierwszy trening biegowy. Nikt nie mówi, że powinnaś od razu biegać 5 km, absolutnie nie! Zacznij od marszu, Twoje ciało da Ci znać kiedy jest gotowe na trucht, a w końcu na bieg. Nie licz na to, że po dwóch biegach zniknie Twój cellulitowy wróg, na wszystko trzeba czasu, cellulit hodowałaś latami, daj sobie teraz czas na ujędrnienie skóry i rozbicie grudek tłuszczu. Każda forma aktywności sportowej pomoże zniwelować skórkę pomarańczową. Czy biegasz, czy jeździsz na rowerze, czy uprawiasz nordic walking, pomagasz swojej skórze pozbyć się cellulitu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy