Zaloguj się:

lub  
Poznań
 
 

Jak zacząć trenować boks w warunkach domowych?

 

opublikowano: 05/09/2019

Obecnie bardzo modne stają się sztuki walki. To sprawia, że każdy chce właśnie je trenować. Niestety nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, gdzie odbywają się tego typu zajęcia. Jednak mieszkańcy małych miejscowości również mogą wykonać kilka ćwiczeń zaczerpniętych właśnie ze sztuk walki, szczególnie boksu. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować i można tego typu trening przeprowadzić w domu. 

kickboxer 1561793 1280

Dlaczego warto trenować boks?

Trening bokserski nie wymaga żadnego kosztownego sprzętu, więc każdy może przygotować sobie kącik do ćwiczeń. Jednak nie należy zapominac, że potrzebne są pewne akcesoria fitness, które ułatwią nam wykonywanie tej aktywności fizycznej. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w rękawice i worek treningowy.  Bardzo ważny jest też odpowiedni strój, aby trening był bardziej komfortowy. Po ich zakupie można od razu przystępować do ćwiczeń poprawiających refleks i doskonalących technikę ciosów. 

Zalety

Niektórzy myślą, że boks trenują jedynie agresywni mięśniacy. Nic bardziej mylnego! Boks to bardzo popularny sport u różnych osób, nawet u modelek. Wszystko dlatego, że taki trening niesie wiele zalet. Przede wszystkim boks znakomicie uczy koncentracji i skupienia, więc ma wpływ nie tylko na nasz wygląd. W końcu ta sztuka walki to nie tylko bezmyślne okładanie twarzy przeciwnika, ale głównie taktyka. Dlatego ta dyscyplina świetnie wpływa na refleks i spostrzegawczość. 

Nie zapominajmy jednak o wyglądzie i kondycji fizycznej, dla których najczęściej decydujemy się ćwiczyć. Treningi bokserskie z wykorzystaniem przyrządów świetnie oddziałują na całe ciało i różne mięśnie. Dzięki temu nasz organizm będzie się rozwijał w prawidłowy sposób. W efekcie zyskujemy smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Trening bokserski staje się więc doskonałą alternatywą dla innych ćwiczeń, które mogły już się znudzić. 

Ćwiczenia do wykonania w domu

Trening bokserski kojarzy się głównie z walką z przeciwnikiem na odpowiednim ringu. Jednak tak naprawdę możemy go przeprowadzić w pojedynkę w domu i uzyskać znakomite rezultaty. Oto kilku ćwiczeń godnych uwagi:

  • Praca na worku bokserskim - to świetny sposób na pracę nad siłą uderzeń lub szybkością i dynamiką. Po prostu wymierzamy ciosy w worek bokserki. Trening można podzielić na kilka rund, a po każdej następuje krótka przerwa.

  • Walka z cieniem - polega na wyobrażeniu sobie przeciwnika i udawaniu, że chcemy w niego trafić. Świetnie sprawdza się nawet na niewielkiej przestrzeni i wymusza umiejętne wykorzystanie otoczenia.

  • Ćwiczenia ze skakanką i piłką tenisową - pewnie nie raz widzieliście na filmach, jak bokserzy skaczą na skakance. Bardzo ważne jest, aby dojść do podobnej wprawy. Natomiast piłką tenisową kozłujemy i poruszamy się przy tym w pozycji bokserskiej. 

Jak widać, trening bokserki to bardzo ciekawe zajęcia, które pomogą nam zadbać o kondycję całego ciała i psychikę. Dlatego warto zacząć go jak najszybciej, a na pewno będziemy zadowoleni z rezultatów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy