Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

ASICS GEL - CUMULUS 23 [TEST]

 

autor: Katarzyna Żbikowska; biegaczka, triathlonistka, autorka książki "Kobieta w biegu", opublikowano: 20/07/2021

GEL - CUMULUS 23 to jeden z wielu modeli marki ASICS w mojej obszernej kolekcji butów do biegania. To kolejna odsłona znanego i lubianego modelu została jeszcze unowocześniona żeby spełnić coraz większe wymagania współczesnych biegaczy. Miałam okazję testować również poprzednika tego modelu i muszę przyznać, że z wersją 23 zaprztjaźniłam się bardziej. Ale po kolei...

 02

Design

Ostatnio wszystkie nowe buty do biegania, które miałam okazję testować miały żywą, wręcz żarówiastą kolorystykę oscylującą wokół pomarańczy i czerwieni. Czarna cholewka GEL - CUMULUS 23 to miła odmiana. Buty pasują do wszystkiego, są praktyczne (nie brudzą się tak łatwo) i przez stonowane barwy są bardzo uniwersalne. Zaczęłam opis od designu ponieważ uważam, że buty te wyróżniają sięna tle innych nowinek rynkowych. 

buty

 

Podeszwa

Podeszwa ASICS Gel-Cumulus 23 to, według producenta, super nowoczesny twór dostosowany do wymogów każdej z płci - ponieważ anatomia stopy kobiecej i męskiej jest nieco inna to producent postanowił zróżnicować też nieco budowę podeszwy tak aby współgrała z fizjologią. Jak tego dokonał? Za pomocą specjalnych słupków umieszczonych w podeszwie środkowej, które mają na celu kompensować piankę podczas lądowania. Są one inaczej umieszczone w modelach męskich i damskich. Tyle jeśli chodzi o teorię. W praktyce nie wyczułam tu nic nadzwyczajnego - nie porównywałam też buta damskiego z męskim. 

podeszwa

Podeszwa jest bardzo dobrze amortyzowana, oddaje energię z podłoża i pozwala na komfortowy bieg po twardej nawierzchni. 

ASICS GEL - CUMULUS 23 to model przeznaczony do biegania po asfalcie i tutaj sprawdza się dobrze. Osoby lubiące mocną amortyzację będą z całą pewnością zadowolone z efektu. Mi na asfalcie również biegło się nich dobrze. Nieco gorzej czułam się w tych butach na leśnej ścieżce. Być może jestem biegowym „dziwolągiem”, ale w terenie nie przepadam za nadmiarem pianki pod stopami i przeszkadza mi zbyt mocna amortyzacja. 

 tyl

Cholewka

Cholewka ASICS GEL-CUMULUS 23 zrobiona jest z przewiewnej siateczki, która całkiem dobrze przepuszcza powietrze i szybko schnie. Mimo, że testowany przeze mnie model jest ciemny to nie było mi w nich zbyt gorąco. Mam wrażenie, że producent udoskonalił wentylację w porównaniu do poprzedniej edycji tego modelu.

Buty są wygodne, miękkie i dobrze dopasowują się do stopy. Testowałam rozmiar o 1 cm dłuższy niż długość mojej stopy bez skarpetek i w moim przypadku taki rozmiar pasuje idealnie i daje komfort nawet na dłuższym dystansie. 

 cholewka

PODSUMOWANIE

Buty mogę polecić osobom, które cenią sobie wysokiej klasy amortyzację, mają stopę neutralną (bo dla takich biegaczy został stworzony ten model) i biegają głównie po betonie, asfalcie, generalnie po „cywilizowanych” ścieżkach. Ten model dobrze się sprawdzi w przygotowaniu do maratonu, na codzienne treningi. Można się również pokusić o szybsze bieganie w tym modelu, ale na krótki szybki start wybrałabym pewnie inny but z mojej kolekcji. 

 cala biegaczka

Ocena buta w skali od 0 – 5

Amortyzacja – 5

Stabilizacja – 4

Trzymanie stopy – 5

Przyczepność - 4

Wentylacja – 4

Dynamika – 3

 

Dodaj komentarz

Komentarze (81)

 • Napisany przez Lien, 03/09/2023 10:41am (24 dni temu)

  Why viewers still use to read news papers when in this
  technological world everything is presented
  on net?

 • Napisany przez крым 2023, 05/06/2023 2:05pm (4 miesiące temu)

  крым 2023

 • Napisany przez der rote bus, 01/05/2023 5:56am (5 miesiące temu)

  der rote bus

 • Napisany przez vipspark.ru, 27/04/2023 12:44pm (5 miesiące temu)

  vipspark.ru

 • Napisany przez serial.vipspark.ru, 27/04/2023 9:30am (5 miesiące temu)

  serial.vipspark.ru

 • Napisany przez batmanapollo.ru, 27/04/2023 6:42am (5 miesiące temu)

  batmanapollo.ru

 • Napisany przez fond-detym.ru, 26/04/2023 11:14pm (5 miesiące temu)

  fond-detym.ru

 • Napisany przez medunitsa.ru, 26/04/2023 8:20am (5 miesiące temu)

  medunitsa.ru

 • Napisany przez company-blog.ru, 26/04/2023 8:04am (5 miesiące temu)

  company-blog.ru

 • Napisany przez mgfmail.ru, 26/04/2023 6:00am (5 miesiące temu)

  mgfmail.ru

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy