Zaloguj się:

lub  
 
 

Przewodnik po maratonach i półmaratonach Europy

 

autor: Anna Mencel , opublikowano: 18/06/2018

„Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton”, stwierdził legendarny czeski biegacz długodystansowy Emil Zatopek. Jeśli zdecydowałeś/aś się już na maraton, masz szczęście, ponieważ Europa jest świetnym kontynentem do biegania! Od malowniczych wiosek na Krecie, imprez z dużą ilością wina w tle w Chorwacji, biegów w najpiękniejszych metropoliach, po wyścigi w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Aby ułatwić wybór miejsca na następny bieg, ShopAlike.pl zestawił 40 popularnych europejskich półmaratonów i maratonów.

Europejskie półmaratony - ceny i rekordy

Polmaratony w Europie zestawienie

Europejskie maratony - ceny i rekordy

Maratony w Europie zestawienie

Zasady rejestracji

Rejestracja na najbliższe wydarzenie nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W przypadku największych biegów, aby zapewnić sobie miejsce na linii startu, będziesz uczestniczyć w loterii. Wiele biegów zwiększa ceny rejestracyjne w zależności od tego, ile czasu pozostało do wydarzenia lub od liczby rejestracji. Jeśli chcesz zdobyć miejsce w najlepszej cenie, zalecamy rozpoczęcie sprawdzania oficjalnych stron biegów, co najmniej na rok przed wydarzeniem.

 

Metodologia

Dane do analizy ShopAlike zostały zaczerpnięte z oficjalnych stron internetowych wydarzeń.

W zestawieniu uwzględniono ceny w walutach lokalnych przeliczone na złote według kursu z dnia 6.04.2018 na www.xe.com. Niektóre biegi mają elastyczne ceny w zależności od czasu pozostającego do wydarzenia lub liczby rejestracji. Aby ułatwić porównanie cen, wymieniliśmy najwyższą cenę wstępnej rezerwacji dla wszystkich serii. 

 

Więcej informacji i ciekawostek o maratonach na stronie projektu „Maratony w Europie”

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy