Zaloguj się:

lub  
 
 

MenExpert Survival Race - podejmij wyzwanie! Wywiad z organizatorem.

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 23/04/2014

survival race 2W tym roku startuje w Polsce nowy cykl imprez - Men Expert Survival Race czyli miejski bieg z przeszkodami. Bieg startuje w trzech miastach - 18 maja we Wrocławiu, 22 czerwca w Warszawie i 19 października w Poznaniu.

Choć nazwa brzmi raczej "męsko" organizatorzy zapraszają również kobiety i przekonują panie do udziału. Zadałyśmy im kilka pytań dlaczego warto...

 

Mimo, że na pierwszy rzut oka bieg wydaje się typowo „męski” staracie się jednak zachęcić kobiety do udziału. Dlaczego naprawdę warto wystartować?

Przede wszystkim, zależy nam na dobrej zabawie, propagowaniu zdrowego i sportowego trybu życia. A to wpisuje się zarówno w męską, jak i damską naturę. Start w takim biegu bardzo motywuje, nie tylko do samych ćwiczeń, ale do systematyczności. Myśląc o starcie - nie można odpuścić samemu sobie.

Poza tym stawiamy ludziom wyzwanie. Udział w biegu to zderzenie i walka z własnymi słabościami, które tak naprawdę siedzą tylko w naszych głowach.

Bieg wcale nie jest łatwiejszy dla mężczyzn, niż dla kobiet. Samo pokonanie dystansu dla regularnie biegających kobiet nie powinno być zbyt dużym obciążeniem. Przy przeszkodach szanse rozkładają się po równo. Są i takie, które wymagają siły, mocnych rąk, ale pojawi się też sporo takich, do pokonania których przyda się zwinność, gibkość i lekkość w poruszaniu. Dlatego Panie wcale nie są na straconej pozycji :)

 

Reklamujecie imprezę jako pierwszy w Polsce miejski bieg z przeszkodami. Czym ta impreza będzie się różnić od znanych już wcześniej biegów przygodowych? Tylko lokalizacją w centrum miasta?

Doprecyzowując: jako pierwszy w Polsce cykl biegów z przeszkodami :) Jako pierwsi będziemy w trzech miastach w jednym roku. Większość imprez stawia bardzo mocno na sam bieg, dorzucając tylko kilka przeszkód lub odwrotnie. My na równi traktujemy jedno i drugie, 10 km i 30 przeszkód to dosyć męczące połączenie, ale z pewnością do przejścia! Ważne, że wiele przeszkód budujemy od podstaw i nie korzystamy z uwarunkowań terenu, staramy się sprawić, aby bieg był w jak największym stopniu miejski.

 

Czy podczas tego biegu będzie trzeba bardzo się ubrudzić? Niektóre imprezy przygodowe skutecznie odstraszają biegaczki, które, chociaż nie boją się wysiłku, nie bardzo mają ochotę taplać się w głębokim błocie…

Niektórych przeszkód nie da się przejść inaczej, niż wchodząc do błota lub wody. Ale dajemy alternatywę, istnieje możliwość ominięcia przeszkód, z którymi nie chcemy się zmierzyć.

 

Z informacji na stronie www imprezy wynika, że jeśli ktoś nie będzie czuł się na siłach pokonać jakąś przeszkodę może zrezygnować, w zamian za karę treningową lub czasową. Czy planowane kary treningowe będą „przystępne” również dla kobiet?

Oczywiście. Kary treningowe będą polegać m.in. na wykonaniu danej ilości pompek lub przysiadów, a kary czasowe, na przetrzymaniu uczestnika określoną ilość czasu. Bardzo mocno chcę podkreślić fakt, że celem naszej imprezy nie jest, aby kogoś przymuszać do ćwiczeń ponad jego możliwości. Chodzi nam o dobrą zabawę, niesamowite przeżycia i o to, żeby każdy uczestnik skończył bieg w poczuciu satysfakcji i zadowolenia… i wrócił do nas za rok.

 

Czy pakiety startowe i powitalne przygotowujecie Państwo również z myślą o biegających Paniach?

Pakiety startowe będą obejmować takie rzeczy jak: koszulka startowa,  opaska Survivalu, nieśmiertelnik, frotka na nadgarstek od Mobile Vikings. Lista upominków od sponsorów będzie większa, ale jeszcze nie mogę mówić o szczegółach. Jestem natomiast pewien, że Panie również będą zadowolone. Bieg przygotowujemy w koedukacyjnym gronie, więc mamy na uwadze potrzeby obu płci :)

 

Dlaczego akurat Wrocław, Warszawa i Poznań? (a nie np. Kraków, Gdańsk czy Łódź)

We Wrocławiu jest siedziba naszej firmy - Brento, więc ten wybór był oczywisty. Przede wszystkim, braliśmy pod uwagę dogodne zaplecze miasta dla organizacji takiego biegu. Jednak już teraz mamy pomysły na kolejne miasta. Na razie za wcześnie na konkrety, ale na pewno nie ograniczymy się tylko do trzech lokalizacji.

 

Zapisy na biegi trwają. Dużo już zgłosiło się kobiet? Jakiej frekwencji płci pięknej się spodziewacie?

Obecnie, wśród wszystkich zapisanych uczestników, kobiety stanowią ok. 18%. Na samym początku szacowaliśmy, że będzie to ok. 20%, więc na chwilę obecną prognozy się sprawdzają. Chociaż w tym przypadku mamy nadzieję, że myliliśmy się w prognozach i płeć piękna nas pozytywnie zaskoczy!

 

Prawdę mówiąc nazwa biegu nie brzmi specjalnie zachęcająco dla kobiet. Rozumiem, że to kwestia sponsora, ale z drugiej strony… nie można było jakoś inaczej :)?

Choć zawsze można inaczej, to pamiętajmy, że nigdy nie zadowolisz wszystkich. Pierwszy człon to miejsce zarezerwowane dla sponsora tytularnego. Przerobiliśmy sporo różnych pomysłów i mocno się nad tym zastanawialiśmy - ostatecznie został MEN EXPERT SURVIVAL RACE :D

 

Dziękujemy i życzymy powodzenia Organizatorowi i wszystkim uczestnikom i uczestniczkom!

 

Więcej informacji o biegu: http://menexpertsurvivalrace.pl/

A u nas wkrótce dowiecie się jak sie przygotować do takiego wyzwania:)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy