Zaloguj się:

lub  
POZNAN
 
 

"Walka jest kobietą". Wywiad z Iwoną Guzowską

 

autor: Katarzyna Żbikowska, opublikowano: 22/01/2018

Mistrzyni świata w boksie, biegaczka, triathlonistka, polityk, mama... A przede wszystkim - kobieta. Iwona Guzowska napisała niedawno książkę pt.  "Najważniejsza decyzja", którą z całego serca polecamy. Dlaczego? Być może odpowiedź znajdziecie w wywiadzie, którego  Iwona zgodziła się nam udzielić. Mimo niełatwego dzieciństwa, wczesnego macierzyństwa i wielu trudności na swojej drodze Iwona nigdy się nie poddała. Swoją postawą pokazuje, że zawsze warto walczyć o marzenia.

najwazniejsza decyzja

Przeczytałam niedawno twoją książkę "Najważniejsza decyzja". To piekna, szczera, motywująca opowieść o Twoim życiu, które powiedzmy wprost - nie było usłane różami. Kto przeczytał książkę ten wie, ale zapytam - jak sport zmienił twoje życie?

Sport z pewnością otworzył przede mną drzwi do innego świata. Pasja z jaką mnie dopadł, pozwoliła mi oderwać się od ponurej rzeczywistości i dał ogromną siłę. Dzięki niemu poznałam jak potężny mam w sobie potencjał, jak wielką radość życia i ciekawość świata.


Zostałaś mistrzynią świata w boksie. Droga do tego sukcesu była długa i wyboista. Opłacało się?

Opłacało się! Warto było zapłacić tę cenę za to, by spełnić swoje marzenia, by stworzyć lepszą wersję samej siebie.

 

Co Cię skłoniło do napisania książki?

Nie co ale kto! Andrzej Niewiarowski (z wyd. Galaktyka) nie odpuszczał. Dzwonił i pytał czy już dojrzałam do tego, by się zdecydować na książkę. I się doczekał Ale przeważające  w podjęciu ostatecznej decyzji (że ją napiszę), były spotkania z dzieciakami, kobietami, więźniami. Ich reakcje na moją historię były poruszające. Doszłam do wniosku, że poprzez książkę dotrę do większej ilości ludzi, którzy potrzebują inspiracji, motywacji, wiary w siebie.

Test odziey WF w bojowych warunkach maratonu w Poznaniu

Test odzieży WF w bojowych warunkach maratonu w Poznaniu


Zadecydowałaś swoją książkę "Wszystkim, którzy kiedykolwiek zwątpili w siebie". Kiedy to przeczytałam poczułam się wyjątkowo bo... identycznie brzmi dedykacja mojej książki sprzed 2 lat („Kobieta w biegu”). Skąd taki tekst?

O! Nie wiedziałam, że tam jest taka dedykacja! Skoro taką napisałaś, to już chyba nie muszę tłumaczyć skąd taka u mnie. Bo moja książka jest dla wszystkich. Zwłaszcza dla tych, którzy albo nigdy w siebie nie wierzyli albo z jakichś przyczyn tę wiarę stracili.


W swojej książce napisałaś że "walka jest kobietą ". Rozwiniesz tą myśl?

W części poświęconej właśnie nam, kobietom , napisałam tak trochę przewrotnie, żeby uzmysłowić dziewczynom, że nie są bezbronne, że nie muszą poddawać się wszystkiemu co nas w życiu spotyka. Bo my często zapominamy jak ogromna siła w nas drzemie. Dajemy sobie wmówić, że jesteśmy słabe i bezbronne, a to przecież bzdury na resorach - sama to wiesz najlepiej.

Taka energia niosa mnie na mete Ironman Frankfurt 7 lipca 2013 roku

Taka energia niosła mnie na metę Ironman Frankfurt 7 lipca 2013 roku


Boks, bieganie, triathlon, medytacja, malowanie, jazda konna, polityka, własna linia odzieży, organizacja imprez sportowych... czym jeszcze zajmuje się Iwona Guzowska?

Życiem „tu i teraz” , najlepiej jak potrafi!

 

Jak ty godzisz to wszystko? I jeszcze masz czas na wywiady, napisałaś książkę i dbasz o rodzinę...

A rożnie z tym godzeniem bywa...Nie zawsze zdążam zrobić pranie czy odkurzyć mieszkanie…


Jaki jest następny cel Iwony Guzowskiej?

Być jak najlepszym coachem, mentorem, rozwijać siebie i swoje pasje.

Bardzo dziękuję! 

Na trasie rowwrowej atmosfera bya naprawde goraca... 42 C

Na trasie rowwrowej atmosfera była naprawdę gorąca... 42 C

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy