Zaloguj się:

lub  
 
 

Jestem biegaczką: Karolina

 

autor: Karolina Skrzypiec, opublikowano: 18/01/2016

Na pierwszy trening namówił ją mąż. Bieganie pomogło jej rzucić palenie, poprawiło wygląd i zdrowie. Teraz Karolina ambitnie trenuje aby osiągać kolejne sportowe wyzwania, które przed sobą stawia. Radość na mecie półmaratonu sprawiła, że zaczeła myśleć o maratonie. Poznajcie kolejną biegaczkę zarażoną miłością do pokonywania biegowych ścieżek!

Imię: Karolina

Wiek:  27

Skąd jesteś/ gdzie mieszkasz: Warszawa

 karolina jestem biegaczka

Jak zaczęła się Twoja biegowa pasja?

Wszystko zaczęło się dość normalnie, mój mąż zaproponował mi żebym z nim pobiegała. Takie spędzanie razem czasu:) Początki były dość nieregularne, aczkolwiek z czasem to ja zaczęłam namawiać mojego męża by razem pobiegać.

Co bieganie zmieniło w Twoim życiu?

Zmiany...Jest ich dużo, zdyscyplinowanie – trening święta rzecz, która w planie dnia musi zostać odhaczona. Zmieniło moją sylwetkę, wyglądam lepiej i mam lepsze a nawet można powiedzieć, że fantastyczne wyniki badań. Mój wiek metaboliczny to 22 lata(!)

Ale zmiana, która jest najważniejsza to rzucenie palenie :) To bieganie pomogło, a raczej wymusiło na mnie rzucenie palenia. Przed każdym treningiem, już nie paliłam bo wiedziałam, że będzie  mi się źle biegało. I tak na początku sierpnia, wstając z łóżka pomyślałam: A może nie będę w ogóle palić ?! Następnie poszłam na trening:) Zaczęłam z każdym dniem/treningiem doceniać, że palenie nie jest mi potrzebne. Nie palę już prawie 5  miesięcy i nie zamierzam wrócić do nałogu.

Co robisz na co dzień?

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej. Jestem wolontariuszką Szlachetnej Paczki i  staram się pomagać  innym w trudnych dla nich momentach w życiu. No i jestem biegaczką :)

I love run 2

Czy są rzeczy (momenty, ludzie, okoliczności) które sprawiają, że trudniej jest Ci realizować biegową pasję?

Jestem osobą, która ma wszystko zaplanowane pod treningi, także tylko niezależne ode mnie sprawy mogą utrudnić mi realizację mojej pasji. Oczywiście, są momenty w  których czasem ciężko jest wyjść z domu i zacząć trening. Trzeba wyjść i zacząć biegać :)

Jak udaje Ci się pokonać te trudności?

Mam zaplanowany czas, staram się dopilnować by zawsze to co zaplanuje zrealizować.

Biegowe/sportowe osiągnięcie z którego jesteś najbardziej dumna?

Najbardziej jestem dumna z tego, że mogę biegać :) Jestem dumna z każdego biegu, który ukończyłam. Porównuję swoje wyniki z różnych okresów i widzę jak duży postęp zrobiłam. Tempo biegu i czas poprawiony za każdym razem. Ten moment gdy stoimy na starcie i każdy wyczekuje... Później bieg, wzajemna motywacja i ta wspaniała atmosfera, a jako wisienka na torcie meta :)

Półmaraton jest osiągnięciem, z którego jestem szalenie dumna a poprzez to bardzo szczęśliwa. Jeszcze w kwietniu, kiedy przebiegałam tylko 5 km i to był dla mnie ogromny wyczyn, nie myślałam, że tak bardzo wkręcę się w bieganie iż przebiegnę półmaraton! Jesienią znalazłam plan treningowy, który mi odpowiadał. Skrupulatnie zaczęłam go realizować, ale nie mogłam się już doczekać oraz czułam, że mogę podjąć to wyzwanie, iż w połowie planu postanowiłam przebiec ten półmaraton. Byłam strasznie zmęczona, ale tak bardzo szczęśliwa, że zaczęłam myśleć o maratonie :)

I love run

Jaki jest twój ulubiony dystans biegowy?

10 km – czas kiedy mogę biec dyszkę i odpoczywać jednocześnie

O czym marzysz na przestrzeni najbliższych lat?

Marzeń mam wiele, część z nich staram się realizować. Chciałabym....

mieć dzieci

przebiec maraton

pojechać na Karaiby

Jakie jest Twoje życiowe  motto?

Never give up!

 

Życiówki:

5km: 29 min

10km:1 h 2 min

½ maraton: 2 h 30 min

Maraton: Jeszcze przede mną :)

 

DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ. POZNAJ INNE KOBIETY Z BIEGOWĄ PASJĄ:

Jestem biegaczką! Poznajcie Tatianę.

Jestem biegaczką! Poznajcie Anię.

Jestem biegaczką! Poznajcie Beatę.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy