Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

5164 schodów Muru Chińskiego...

 

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 06/05/2012


Co roku w maju do chińskiej prowincji Tianjin przybywają biegacze z całego świata, żeby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest maraton na Murze Chińskim. W tym roku bieg odbędzie się 19 maja.

Maraton na Murze Chińskim to przeżycie zupełnie inne niż zwykłe maratony uliczne. Uczestnicy mają bowiem do pokonania 5164 schody, które "urozmaicają" dystans 42km195m. To z tej przyczyny wyniki w maratonie odbiegają od światowej czołówki. W zeszłorocznym maratonie wśród kobiet zwyciężyła Finka - Mari Kauri z wynikiem 4:11:19 natomiast wśród mężczyzn pierwszy ma metę dotarł Yanqiao Yun z Chin, który ukończył dystans w 3:18:48.

Nie o wyniki jednak chodzi, ale o samo przeżycie. Bieg po Murze Chińskim to nie tylko zmaganie z własnymi słabościami. To także fascynująca lekcja ponad 1000-letniej historii i szansa na doświadczenie czegoś wyjątkowego. Co innego bowiem zwiedzać Mur Chiński podczas wycieczki krajoznawczej, a co innego zmierzyć się z jego "wielkością" pokonując jego fragment biegiem.

Podczas maratonu można podziwiać wspaniałe widoki 

chińskiej prowincji Tianjin (w dosłownym łumaczeniu "niebiański bród"). Może więc warto zaplanować na przyszły rok podróż do Chin? (zapisy na tegoroczny maraton zostały już zamknięte) Obojętnie czy głównym celem wyprawy będzie udział w maratonie czy poznawanie tego ogromnego kraju, a maraton jedynie "dodatkiem" - w obu przypadkach czekają niezapomniane przeżycia.

Oprócz dystansu maratońskiego na Murze Chińskim odbywa się również półmaraton oraz biegi na 10 i 5km.

The Great Wall Marathon® znalazł się na liście "10 maratonów

, na które warto wybrać się w podróż" stworzonej przez magazyn Forbes.

 

Oficjalna strona www maratonu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy