Zaloguj się:

lub  
POZNAN
 
 

Szukasz zegarka sportowego do biegania? Sprawdź zegarki Garmin!

 

opublikowano: 04/10/2019

O tym, że bieganie jest w Polsce coraz popularniejsze, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyjrzeć przez okno czy przejść się na spacer. Moda na aktywne spędzanie wolnego czasu zwiększyła też zainteresowanie różnego rodzaju sportowymi gadżetami – takimi jak smartwatche. Które z nich najlepiej sprawdzą się podczas uprawiania sportu?

Zegarek sportowy do biegania – czy naprawdę jest potrzebny?

Czy jednak sportowe zegarki naprawdę mają sens? W końcu wiele osób ich nie używa i nie przeszkadza to im w treningu. Co jasne, podejście takie nie jest pozbawione sensu. Jednak z drugiej strony, liczba funkcji i dodatkowych możliwości, które dają smartwatche do biegania, jest naprawdę przydatna. Co więcej, urządzenia tego typu pozwalają nie tylko na aktywny pomiar postępów treningu, ale też monitorowanie własnego ciała i kontrolę zapisów w domu – poprzez różnego rodzaju aplikacje. Dodatkowo też niektóre sportowe zegarki pozwalają na pozostanie w łączności ze światem – odbieranie wiadomości czy połączeń głosowych bez wyciągania smartfona z kieszeni czy nerki. Ostatnią ważną zaletą gadżetów tego typu jest ich wygląd. W odróżnieniu od opasek monitorujących można je nosić cały czas na ręce i w codziennych sytuacjach wykorzystywać do innych zadań.

zegarek garmin do biegania

Jakie cechy powinien mieć dobry zegarek do biegania

Zegarki sportowe nie są więc obowiązkowym wyposażeniem biegaczy czy osób aktywnych. Jednak z całą pewnością są one niezwykle przydatne i użyteczne. Szukając modelu dla siebie, dobrze jest jednak pamiętać, że nie wszystkie smartwatche są takie same – ich parametry i możliwości mogą się bardzo różnić. Jakie cechy są niezbędne w przypadku modelu do biegania?

  • Odbiornik GPS i licznik przebiegniętego dystansu – pozwalające na określenie lokalizacji i odległości.
  • Pulsometr – pozwalający na monitorowanie zmęczenia.
  • Aplikacja dla biegaczy – pozwalająca na zbieranie danych o treningu i stanie organizmu i przesyłanie ich do komputera lub smartfona.
  • Solidna obudowa i pasek – zabezpieczająca co najmniej przed deszczem, oraz wstrząsami oraz zapewniająca komfort podczas biegu.

Co jasne, wyżej wymienione elementy to tylko najbardziej przydatne cechy. W praktyce warto też zwracać uwagę na inne przydatne funkcje poprawiające użyteczność.

5 ciekawych zegarków Garmin dla sportowców

Popularność sportowych zegarków sprawiła, że dziś produkowane są one przez wiele marek. Jednym z liderów pośród nich jest firma Garmin. Które modele tego wytwórcy są szczególnie warte uwagi?

  • Garmin Forerunner 35 – jest zdecydowanie najtańszym zegarkiem sportowym w tym zestawieniu, co jednak nie oznacza, że jest kiepski. Posiada on wszystkie najbardziej niezbędne cechy i funkcje. Jego dodatkową zaletą jest bardzo niska waga, która sprawia, że model ten nie przeszkadza podczas treningu.

zegarek smartwatch garmin forerunner 35 010 01689 10 3

  • Garmin Instinct – jest już nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem, które wyglądem przypomina klasyczny elektroniczny czasomierz. Oczywiście model ten posiada też odbiornik GPS, szereg funkcji pomiarowych oraz aplikacji, które przydadzą się zarówno podczas treningu, jak i codziennego użytkowania.

zegarek meski garmin instinct 010 02064 02 3

  • Garmin Forerunner 645 – to kolejne ciekawe rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. Smartwatch ten wyposażono w kolorowy wyświetlacz, a jego kopertę i pasek wykonano z tworzyw sztucznych. Z punktu widzenia użyteczności posiada on wszystkie najbardziej niezbędne funkcje, a także wiele dodatkowych i przydatnych rozwiązań.

zegarek smartwatch garmin forerunner 645 music 010 01863 30 005 3

  • Garmin VivoActive 3 – jest bardzo popularnym sportowym zegarkiem, który wyróżnia się już na pierwszy rzut oka dzięki eleganckiemu designowi. Co jednak równie ważne, wyposażono go w moduł GPS, funkcje i aplikacje treningowe oraz możliwość sparowania ze smartfonem.

zegarek garmin vivoactive 3 010 01769 02 2

  • Garmin Fenix 5 – to nieco droższy, ale też najbardziej zaawansowany spośród wymienionych smartwatchy. Jest on produkowany w kilku wersjach, które różnią się liczbą funkcji, szczegółami designu oraz oczywiście ceną. Jednak każda z nich doskonale sprawdzi się podczas biegania, treningów czy codziennej aktywności.

zegarek smartwatch garmin fenix 5s 010 01685 02 003

Z całą pewnością każdy smartwatch Garmin będzie doskonałym gadżetem dla każdego miłośnika biegania. Warto więc rozważyć zakup któregoś z wymienionych modeli i cieszyć się jego funkcjonalnością każdego dnia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy