Zaloguj się:

lub  
BIEG FABRYKANTA
 
 

Żeby było ciepło

 

opublikowano: 05/09/2018

Odpowiednie ubranie przydaje się zarówno podczas aktywności fizycznej oraz intensywnych spacerów podczas trekkingu czy też w codziennych sytuacjach, zapewnia termoregulację zarówno podczas upałów, jak i wtedy, gdy na dworze jest zimno. Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalna odzież termoaktywna, która przede wszystkim zapewnia skórze komfort. Ten rodzaj funkcjonalnej bielizny przede wszystkim dedykowany jest wszystkim uprawiającym sport, ale praktyka pokazuje, że wiele osób także na co dzień wybiera ten rodzaj garderoby. Przede wszystkim koszulek, legginsów czy spodni potrzebować będziemy zimą, ponieważ nawet podczas bardzo dużego wysiłku nie będziemy czuć na skórze nieprzyjemnej, mokrej i chłodnej tkaniny.

zebybylocieplo

Zainwestuj w komfort!

Najważniejszą zaletą, którą charakteryzują się koszulki termoaktywne jest ich oddychalność. Dzięki temu pot odprowadzany jest od skóry, a my czujemy tylko suchą i przyjemną tkaninę. Specjalne nowoczesne materiały wchłaniają kilkanaście razy więcej wody niż tradycyjna bawełna. Warto jednak pamiętać, że w szeregu mniej lub bardziej markowych produktów wybrać dokładnie te, które spełnią nasze oczekiwania i długo zachowają swoje właściwości nawet przy intensywnej eksploatacji.

Jak wybrać dobrą koszulkę?

Doskonałej jakości bielizna termoaktywna jest inwestycją przede wszystkim w dobre samopoczucie. Cienkie modele będą skutecznie odprowadzać wilgoć, ale to grubsze koszulki będą dodatkowo ogrzewać i lepiej sprawdzą się w trakcie zimowych aktywności takich jak narty czy wyprawa w góry. Najczęściej w kolejach różnym marek znajdziemy bieliznę, która wykonana jest z poliestru, który doskonale chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, propylenu oraz z wełny merynosów, które sprawdzają się również w warunkach chłodniejszych. Poza ogrzewaniem dodatkowo mają działanie antybakteryjne, nie alergizują, nie podrażniają skóry. W tym aspekcie należy również zwrócić uwagę na rodzaj szwów. Te płaskie nie będą powodować otarć nawet podczas intensywnego treningu, a najlepiej sprawdzają się modele bezszwowe. Głównym celem bielizny jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dlatego właśnie musi ona idealnie przylegać do ciała. Poza tym należy na nią nałożyć kolejne warstwy odpowiedniej odzieży uszytej z materiałów, które będą chronić przed wiatrem i deszczem. Świetnie sprawdzają się na przykład popularne membrany typu Goretex. Tak przygotowani możemy zdobywać najwyższe szczyty, pokonywać słabości i ustanawiać nowe rekordy, a bielizna sprawi, że będzie ciepło, sucho i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy