Zaloguj się:

lub  
 
 

Wystartowały zapisy na 18.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

 

opublikowano: 10/05/2017

Od dziś można się zapisywać do 18. PKO Poznań Maratonu, który w tym roku odbędzie się 15 października. Start zaplanowano z ulicy Grunwaldzkiej, metę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dokładny przebieg trasy nie jest jeszcze znany. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. targi Poznań Sport Expo, prelekcje oraz pasta – party.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej: http://runner.marathon.poznan.pl/run/join/2 w terminie do 14 października 2017r. lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, a ten w tym roku wynosi 8 000.

 motywator rabat 20

Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu zapisu i przy zgłoszeniach:

  • do 25 września opłata wynosi – 100 zł
  • od 26 września do 12 października – opłata  wyniesie 150 zł
  • w dniach 13 i 14 października – opłata wyniesie 200 zł

Prawo do niższej opłaty startowej mają:

  • zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% zniżki
  • posiadacze karty „Poznań PRO Rodzina - Karta Rodziny Dużej” – 25% zniżki
  • osoby, które uiściły opłatę startową w 10. PKO Poznań Półmaratonie – 20% zniżki

Prawo do bezpłatnego startu mają:

  • zawodnicy na wózkach
  • osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu
  • osoby, które zajęły w 17.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych

 

Pula nagród finansowych wynosi 100 000 złotych. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn (biegacze) otrzymają po 12 tysięcy złotych, laureaci drugiego miejsca 8 tysięcy złotych, a zawodnicy zajmujący trzecie miejsce na podium zgarną 6 tysięcy złotych. Za ustanowienie rekordów trasy przewidziano bonusy finansowe. 10 000 złotych otrzyma pierwsza zawodniczka, która osiągnie czas poniżej 02:31:55 oraz pierwszy mężczyzna który złamie czas 02:11:53. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą maraton w regulaminowym czasie (6 godzin) zostanie rozlosowanych 10 nagród o wartości 1000 zł brutto każda.

 

Zainteresowanym przypominamy, że nadany numer startowy zależy od kolejności zgłoszenia i uiszczenia opłaty startowej. Im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższy numer startowy.

 

Ubiegłoroczną edycję poznańskiego maratonu zwyciężył Kenijczyk – Dickson Terer, wśród kobiet triumfowała Polka – Agnieszka Gortel – Maciuk, a maraton ukończyło 5888 biegaczy.

 

Serdecznie zapraszam do zapisów i startu w 18.PKO Poznań Maratonie. Niezwykła atmosfera, doping kibiców oraz zapowiedź atrakcji jakie szykujemy w związku z osiemnastymi urodzinami Maratonu niech będą zachętą dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o starcie w jesiennych zawodach - mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. Jakie to będą atrakcje? Jeszcze nie zdradzimy. W końcu domeną każdych urodzin są niespodzianki – dodaje Zbigniew Madoński.

 

Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. 18.PKO Poznań Maraton wspierać będą również: 4F oraz 4MOVE. Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka. Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy