Zaloguj się:

lub  
 
 

Triathlonowa Liga Mistrzów w Poznaniu. Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było!

 

opublikowano: 15/06/2018

Na przełomie czerwca i lipca 2018 roku w Poznaniu odbędą się pierwsze w Europie zawody cyklu Super League Triathlon, innowacyjnej ligi triathlonowej założonej przez dwukrotnego Mistrza Świata na dystansie IRONMAN – Chrisa McCormacka. To nowy rozdział i rewolucja w historii tej dyscypliny. Zawody cyklu SLT rozgrywane są w nowatorskich formułach, które mają zapewnić bezpośrednią, dynamiczną i widowiskową rywalizację najlepszych triathlonistów na świecie. Dzięki szybkim i różnorodnym wyścigom, łączącym w różnych kombinacjach trzy triathlonowe dyscypliny, rywalizacja jest znacznie bardziej atrakcyjna dla kibiców.

Liga wystartowała w Australii w 2017 roku. Na Super League Triathlon składają się dwa cykle zawodów – kwalifikacyjny oraz mistrzowski. W ramach tego pierwszego triathloniści walczą o punkty umożliwiające im start w imprezach mistrzowskich. Cykl mistrzowski to starty ścisłej światowej czołówki triathlonistów, w jednych z najbardziej prestiżowych lokalizacji na świecie. Pula nagród cyklu wynosi ponad 1,5 miliona dolarów, a nagrody finansowe dla zawodników są znacznie większe niż w jakiejkolwiek innej serii imprez triathlonowych.

 01.09.24 SL.Raceday Studio M 0378 2229 XL

Widowisko pełne emocji

Super League Triathlon to seria wyścigów stworzona przede wszystkim z myślą o kibicach. W tradycyjnym triathlonie długość tras powodowała, że zawodników widziało się jedynie w strefie zmian i na mecie. SLT to seria krótkich, dynamicznych wyścigów zapewniająca fanom triathlonu pełne akcji i sportowych emocji przeżycia. Kibice mogą obserwować zmagania najlepszych triathlonistów na świecie od startu do mety i wraz z nimi przeżywać każdy etap rywalizacji. Zawody cyklu SLT mają zainteresować triathlonem nową generację odbiorców, zapewniając wsparcie i inspiracje dla przyszłych mistrzów oraz promując zdrowy styl życia w społeczeństwie.

 

- SLT ma zaangażować i zainspirować szerszą grupę odbiorców do bycia częścią tego fantastycznego sportu. Przy pomocy „Drogi do Super League Triathlon” opowiadamy historie o przyszłych mistrzach. Wykorzystujemy nasze zaangażowanie w innowacje i rozrywkę, nadając komercyjne i globalne znaczenie następnemu pokoleniu gwiazd sportu i torując drogę przyszłym bohaterom - mówi prezes i współzałożyciel SLT, Michael D'hulst.

 

Planowane są łącznie dwa wydarzenia kwalifikacyjne. W trakcie emocjonującego weekendu w Poznaniu (29 czerwca – 1 lipca 2018) dziesięciu sportowców zostanie nagrodzonych „złotym biletem”, który gwarantuje miejsce w SLT Championship Series. Kolejni zawodnicy będą mieli szansę na start w SLT Championship Series poprzez udział w eliminacjach w kanadyjskim Penticton, które odbędą się 17-19 sierpnia 2018.

 01.09.24 SL.Raceday Studio M 0430 1821 XL

Nowatorskie formuły

W Poznaniu zawodnicy i zawodniczki PRO będą startować w formule Triple Mix i Eliminator. Konkurencje te wyłonią piątkę kobiet oraz piątkę mężczyzn, którzy  zakwalifikują się do Super League Triathlon Championship. W piątek, 29 czerwca, będzie miał miejsce wyścig w formule Triple Mix, która testuje wszechstronność i zdolność adaptacji zawodników poprzez przemieszanie tradycyjnej kolejności dyscyplin triathlonowych w trzech rundach. Pozycja startowa do kolejnego etapu jest zależna od pozycji na mecie poprzedniego etapu. Etap 1 zaczyna się ze startu wspólnego. Etap 2 i 3 zaczynają się jako pościg, gdzie każdy kolejny zawodnik startuje dokładnie po czasie, jaki dzielił go od zwycięzcy poprzedniego etapu. Triple Mix obejmuje również 90-sekundowy okres “Live Elimination penalty”. Jeśli któryś z zawodników zanotuje stratę do lidera większą niż 90s na którymkolwiek z etapów czy dyscyplin wyścigu, będzie  z niego automatycznie usuwany. Pościgowa formuła wyścigu zmusza do przetrwania na trasie i twardej walki oraz taktycznego myślenia, by zostać jak najbliżej lidera. Zwycięzcą Triple Mix jest zawodnik, który przekroczy linię mety jako pierwszy w trzecim – finałowym etapie.

 

Następnego dnia odbędzie się wyścig w formule Eliminator, która łączy w sobie szybkość i wytrzymałość. On również jest rozgrywany w trzech rundach. Do każdej kolejnej rundy dostaje się określona liczba zawodników, którzy zajęli najwyższe miejsca w poprzednim etapie. Pierwszy zawodnik na mecie trzeciej rundy jest zwycięzcą całego wyścigu. Dodatkowym elementem Eliminatora jest 10-minutowa przerwa pomiędzy rundami, która  rozpoczyna się, gdy pierwszy zawodnik przekroczy linię mety danej rundy. Oznacza to, że każdy kolejny triathlonista ma mniej niż 10 minut przerwy! Szybkie i emocjonujące formaty SLT sprawiają, że rywalizacja będzie bardziej ekscytująca i atrakcyjna dla kibiców niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje do najbardziej prestiżowej ligi triathlonowej na świecie przyciągną do Poznania jednych z najlepszych triathlonistów i triathlonistek na świecie. Swój udział w wyścigu eliminacyjnym zapowiedzieli m.in. francuz Raphael Montoya, Mistrz Świata U23 z 2017 oraz Mistrz Świata Juniorów z 2014 roku, oraz kanadyjski olimpijczyk Tyler Mislawchuk. Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą m.in. Mistrz Polski na dystansie olimpijskim Kacper Stępniak oraz vicemistrz Polski na dystansie średnim Tomasz Szala.

Wśród kobiet będziemy mogli podziwiać m.in. australijską olimpijkę Emmę Jackson oraz jej rodaczkę Emmę Jeffcoat, która w 2018 wygrała już zawody Pucharu Świata w Mooloolaba oraz Mistrzostwo Australii na dystansie sprinterskim. Nasz kraj reprezentować będą najlepsze polskie triathlonistki, uczestniczki Igrzysk Olimpijskich i multimedalistki różnych zawodów triathlonowych na całym świecie - Agnieszka Jerzyk i Maria Cześnik.

 ProsInPoznan

Poznańskie święto triathlonu

Super League Triathlon Poznań to znacznie więcej niż tylko wyścig kwalifikacyjny cyklu SLT. W ramach najdłuższego w Polsce, 4-dniowego festiwalu triathlonu odbędą się również starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), a także start drużynowy na dystansie 56,5 km. To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów triathlonu z całej Polski, aby wystartować w ramach jednego wydarzenia z najlepszymi zawodnikami na świecie. Z okazji tej zdecydował się skorzystać m.in. medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi Jan Szymański, który w Poznaniu zadebiutuje w triathlonie.

 

Wy także możecie dołączyć do tysięcy pasjonatów triathlonu i zostać częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Trwa rejestracja do rywalizacji amatorów, a do zawodów wciąż pozostało wystarczająco czasu na przygotowania. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.superleaguepoznan.com.

Super League Triathlon Poznań 2018 potrwa od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. Współorganizatorem i patronem honorowym wydarzenia jest Miasto Poznań. Sponsorami imprezy są firmy Ciech, Veolia, Itaka, Cisowianka, Firma Karlik, Aquaspeed oraz Diamant.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy