Zaloguj się:

lub  
BIEG FABRYKANTA
 
 

W walce o życie – specjalna seria Fundacji DKMS podczas wrześniowego Runmageddonu Warszawa

 

opublikowano: 04/09/2018

Przełom 22/23 września to ważna data, nie tylko ze względu na zmianę pory roku, ale przede wszystkim za sprawą Runmageddonu, który w tych dniach po raz kolejny zawita do stolicy.
W podwarszawskiej Lesznowoli nie zabraknie oczywiście standardowych formuł, do jakich zaliczyć trzeba Intro, Rekruta, Classica, dedykowane młodszym uczestnikom formuły Kids i Junior oraz przeznaczony dla przedsiębiorców Runmageddon Biznes by Szlachetna Paczka. Wyjątkowym punktem harmonogramu imprezy będzie specjalna seria Fundacji DKMS.

 DKMSrunmaggedonwaw

Fundacja DKMS to działająca w Polsce od 2008 roku organizacja, której misją jest poszukiwanie zgodnych Dawców dla osób potrzebujących przeszczepień krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja DKMS zagości w Lesznowoli na terenie runmageddonowego miasteczka, a także na trasie biegu. Uczestnicy wspierający fundację staną na starcie podczas specjalnej, dedykowanej serii, która odbędzie się 22 września o godzinie 13:45. Do biegu dołączą również Dawcy faktyczni, którzy podarowali już szansę na nowe życie osobom potrzebującym przeszczepienia, a także przedstawiciele firm, którzy wspierają ideę dawstwa szpiku.

 

Wspomóc dobroczynną działalności fundacji może każdy z nas. Na naszym facebookowym fanpage’u uruchomiona została zbiórka na rzecz rejestracji nowych potencjalnych Dawców szpiku – koszt zarejetrowania jednej osoby to 180 PLN, który w całości pokrywa Fundacja DKMS wystarczy wejść na  https://www.facebook.com/RunmageddonPL/posts/1860574070656252?__xts__[0]=68.ARCvNvTZhZpQh6iKCOrfdgFiqbeoJbaLyk7TyHQty3SaDFNC9dvcfT3hDLc0Cq1oEbcB0Ry-_Bzdut9of1wmbnz_qJH8okhuwIsJAaw473cM-56RU_eGE_3XraDlXlircX0F9Tw&__tn__=-R  

 

Każda ogólnie zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia i wagą powyżej 50 kg może dołączyć do grona potencjalnych Dawców szpiku. Rejestracji można dokonać między innymi podczas Runmageddonu Lesznowola w czerwonym namiocie Fundacji DKMS, gdzie dostępne będą szczegółowe informacje na temat działalności fundacji. Zarejestrować można się również przez internet na stronie dkms.pl/zostan-dawca.

 

Uczestnicy Runmageddonu stale pokazują, że są gotowi do pomocy. Do tej pory podczas biegów na stoisku Fundacji DKMS, aż 1587 osób dołączyło do grona potencjalnych Dawców szpiku. Przełożyło się to także na realną pomoc – jeden z naszych Runmageddończyków – Aleksander Górniak – został Dawcą szpiku, dając w ten sposób szansę na nowe życie swojemu „bliźniakowi genetycznemu”. Jak widać Runmageddon to nie tylko pomoc na trasie przy pokonywaniu przeszkód. Wraz z Runmageddonem i Fundacją DKMS można wesprzeć innych w tej najważniejszej walce – w batalii o życie, do czego gorąco zachęcamy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy