Zaloguj się:

lub

Silesia Marathon już za nami

autor: Katarzyna Żbikowska-Jusis, opublikowano: 04/05/2012

Wczoraj, 3 maja 2012 odbył się czwarty Silesia Marathon. Bieg rozpoczął się punktualnie o 9 rano z placu przed halą Spodek. W upalny dzień ponad 42-kilometrową trasą maratonu ukończyło 728 uczestników i uczestniczek z 15 krajów! Trasa maratonu przebiegała przez centrum Katowic, a także przez Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta usytuowana była w Parku Śląskim. Poza dystansem maratońskim odbył się także pólmaraton, który ukończyło 389 biegaczy i biegaczek.

Wyniki maratonu nie powaliły nikogo na kolana, ale biorąc po uwagę fakt, że na trasie panował ponad trzydziestostopniowy upał trudno sie dziwić. Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Ewa Kalarus z czasem 3:11:44. Druga okazała się Aleksandra Jachimczyk (3:20:43), a trzecia ukończyła dystans maratoński Grażyna Popiel w czasie 3:31:48.

Najlepszym mężczyzną okazał się Grzegorz Czyż, który przebiegł linię mety w czasie 2:42:04.

W półmaratonie wśród kobiet zwyciężyła Janina Malska z wynikiem 1:32:33 natomiast konkurencję półmaratońską wśród mężczyzn wygrał zawodnik z Węgier - Adam Kovacs kończąc bieg w czasie 1:11:51.