Zaloguj się:

lub  
 
 

Runner's World - źródło wiedzy każdego biegacza

 

opublikowano: 03/01/2018

Runner's World jest największym magazynem dla biegaczy na świecie. I jest tak nie bez powodu. Na jego łamach znajdują oni wiele cennych informacji ze świata tego wyjątkowego sportu. Włączając w to zarówno wydarzenia biegowe, najnowsze nowinki sprzętowe, a także wskazania dotyczące biegania, sformułowane przez profesjonalnych trenerów i dietetyków.

 runnersworld

Dla kogo jest Runner's World?

Mogłoby się wydawać, że czasopismo Runner's World, które można zaprenumerować choćby na prenumerata.ruch.com.pl, jest przeznaczone dla profesjonalnych biegaczy. Nic bardziej mylnego. Znajdują się w nim treści, które będą przydatne zarówno zawodowcom - uprawiającym bieganie - ale również tym, którzy zajmują się bieganiem czysto rekreacyjnie. Twórcy czasopisma zadbali o to, aby było ono atrakcyjne dla osób w każdym wieku. Zarówno tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną, jak i tych, którzy są jej weteranami.

 

Co znajdziemy w Runner's World?

Wszystkie informacje związane z bieganiem i towarzyszącymi mu dziedzinami. Magazyn podzielony jest na części, które zawierają informacje na temat treningów, rozwoju, tematyki zdrowia i odżywiania, a także sprzętu.

 

Trening biegacza w Runner's Worlds

Jednym z najbardziej interesujących działów Runner's World jest oczywiście ten, który dotyczy samego treningu. Informacje publikowane na łamach czasopisma są pisane w konsultacji z lub przez samych specjalistów i trenerów branży, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

W działach poświęconych treningowi znajdziemy podstawowe wskazania, dotyczące ćwiczeń przeznaczonych dla biegacza, które będą cennym źródłem wiedzy dla osób początkujących, jak i elementy treningu zaawansowanego, na które z niecierpliwością wyczekują profesjonaliści.

Oprócz samych planów treningów możemy tutaj otrzymać informację odnośnie ćwiczeń wzmacniających, zasad prowadzenia treningu biegowego, a także o sposobach na osiągnięcie formy życiowej. W sekcji treningowej nie może również zabraknąć miejsca na trening na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także informacji, w jaki sposób ćwiczyć, aby uniknąć kontuzji. Wszystkie zgromadzone na łamach magazynu porady to patenty i nowatorskie metody treningowe ekspertów w branży i profesjonalnych biegaczy.

 

Zdrowie z Runner's World

Aby biegać dobrze, trzeba być zdrowym, dlatego tego tematu nie mogło zabraknąć na łamach czasopisma dla aktywnych sportowców. Znajdziemy w nim informacje na temat tego, jak należy biegać, aby zachować dobrą formę i uchronić się przed urazami i utratą zdrowia. Wśród poruszanych tematów możemy spotkać się również z artykułami odnośnie najbardziej popularnych dolegliwości, na które cierpią biegacze. Redaktorzy gazety nie pozostawiają jednak czytelników z nimi "sam na sam" i dzielą się poradami i wskazówkami, jak ich unikać i radzić sobie z nimi, gdy padniemy ich ofiarą. W artykułach o tematyce zdrowotnej znajdziesz także dane na temat tego, w jaki sposób przygotowywać swoje ciało do zawodów i jak się po nich regenerować, a także jak zadbać o swoją odporność na co dzień. Nie zabraknie również tematów dotyczących psychologii. Autorzy wpisów przybliżą nam kwestie związane z podejściem i motywacją do uprawiania sportu.

 

Dieta biegacza

Jak mówi się w kręgach osób ćwiczących fizycznie, aby mieć wyniki i piękne ciało nie wystarczy sam trening. Niezbędna jest również odpowiednia dieta. Nie dziwi zatem fakt, że również na jej temat w czasopiśmie mamy liczne artykuły. Pomocne są szczególnie te, które podają pełne przepisy na doskonałe potrawy po-i-przedtreningowe. Dzięki artykułom zawartym w dziale dotyczącym diety poznamy przepisy na świetną sylwetkę, zgubienie kilogramów, a także osiągnięcie formy zawodniczej. Redaktorzy przybliżą nam również temat zdrowego odżywiania oraz produktów, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę w swojej diecie. Jedzenie wpływa na wszystkie poruszane wcześniej kwestie w życiu biegacza. Odpowiednio dobrany jadłospis stymuluje prawidłowy rozwój sprawności, poprawia nastrój, a także sprawia, że możemy cieszyć się doskonałym zdrowiem - psychicznym i fizycznym.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy