Zaloguj się:

lub  
 
 

Robot planetarny – z czym to się je?

 

opublikowano: 19/08/2019

Czy robot planetarny to przyjaciel jedynie tych, którzy stawiają na ciasta i słodycze? Chociaż tego typu sprzęty kojarzą się raczej z wypiekami i słodkościami, można z powodzeniem korzystać z nich również wtedy, kiedy ważne jest dla nas zdrowe odżywianie. Zastanawiasz się, w jaki sposób robot planetarny może usprawnić Twoją pracę w kuchni? Czytaj dalej! 

Co potrafi robot planetarny?

Na początku warto zastanowić się, czym charakteryzują się roboty planetarne i w jakich sytuacjach taki sprzęt może pomóc nam w kuchni.

Robot planetarny, nazywany też robotem wieloczynnościowym, to urządzenie, które łączy w sobie działanie kilku sprzętów kuchennych. Z wyglądu przypomina robot kuchenny, ale w rzeczywistości jego zastosowanie jest o wiele szersze. Swoją nazwę robot planetarny zawdzięcza specjalnemu ruchowi mieszadeł, które obracają się jak planety - zarówno wokół własnej osi, jak i dookoła misy. Zainteresował Cię ten produkt? Zobacz polecane roboty kuchennei sprawdź, jaki model będzie dla Ciebie idealny.

 robot planetarny

Co jest w stanie zrobić robot planetarny?

Miksować i mieszać. Tak jak tradycyjny robot kuchenny, model planetarny potrafi dokładnie i szybko wymieszać składniki umieszczone w dostępnej w zestawie misie. W ten sposób stworzy masę na ciasto, krem czy inny deser.

 

Ubijać. Ubicie lekkiej jak puch piany z białek nie jest dla robota planetarnego wyzwaniem. Puszysta masa będzie świetną podstawą deserów.

 

Kruszyć. Roboty planetarne charakteryzują się dużą mocą, dzięki czemu bez przeszkód pokruszą lód czy owoce, które mogą być podstawą pysznych, dietetycznych koktajli.

 

Ucierać i zagniatać. Bez względu na to, czy przygotowujesz dietetyczny spód pizzy, ciasto na pierogi z truskawkami czy kruszonkę do posypania na owoce, urządzenie poradzi sobie z tym bez przeszkód.

 

Rozdrabniać. Czy mamy na pokładzie fanki warzywnych sałatek? Jeśli tak, mozolne krojenie ulubionych składników już za wami - we wszystkim pomoże robot planetarny. Potnie zioła, posieka cebulę i poszatkuje kapustę.

 

Wyciskać. Wiele robotów wieloczynnościowych w zestawie posiada praktyczne przystawki. Jedną z nich jest końcówka do wyciskania soków. Zdrowy koktajl będzie gotowy w kilka chwil.

 

Co musisz wiedzieć przed zakupem robota?

Jakie parametry robotów planetarnych są najważniejsze? Zwróć uwagę na te cechy.

 

Moc. To podstawa wielu urządzeń kuchennych i nie inaczej jest w tym przypadku. Aby robot rzeczywiście wyręczył Cię w kuchennych obowiązkach, musi posiadać wysoką moc. Warto wybrać model o mocy co najmniej 600 W, aby mieć pewność, że poradzi sobie z ugniataniem gęstych ciast.

 

Misa. Zwróć uwagę na jej pojemność, szczególnie jeśli gotujesz dla kilku osób. Dla 4-osobowej rodziny sprawdzi się misa o pojemności co najmniej 3 litrów. Przydatnym dodatkiem jest też druga misa, w której przygotujesz dodatkowe składniki bez konieczności szukania dodatkowych naczyń.

 

Mieszadła. Sprawdź, jakie są obecne w zestawie. Podstawą są: trzepaczka do ubijania, mieszadło do mieszania i ucierania składników oraz hak do wyrabiania ciężkich i gęstych ciast. Przydatne bywają również: łopatka do mieszania lekkich musów oraz elastyczne mieszadło do zgarniania masy z brzegów misy.

 

 

Poradnik powstał we współpracy ze specjalistami Neonet.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy