lub

Rewelacyjne wyniki, światowe gwiazdy i wspaniała zabawa

autor: Biuro Miasta Wiednia, opublikowano: 16/04/2012

Wiedeń świętuje maraton

Wczoraj, 15. kwietnia 2012 r., mimo niesprzyjającej pogody i stosunkowo niskich temperatur wszyscy zapaleni biegacze stanęli na starcie Maratonu Wiedeńskiego. W tym roku była to rekordowa jego edycja, do biegu przystąpiła największa liczna uczestników w całej 29- letniej historii Maratonu Wiedeńskiego, aż 36.157 osób.

Szybki jak nigdy dotąd okazał się 26- letni Kenijczyk Henry Sugut, który pobił rekord trasy z czasem 2:06:58. Tym samym uzyskał najlepszy czas w dotychczasowej historii maratonów w całej Austrii. Sugut zwyciężył już w Maratonie Wiedeńskim przed dwoma laty a doskonała postawa szczególnie w drugiej połowie trasy pozwoliła powtórzyć mu ten sukces.

Pierwszych siedem miejsc zajęli sami Kenijczycy, tuż za nimi, na ósmej pozycji… Polak, Artur Kozłowski z czasem 2:10:58. Na miejscu dziesiątym drugi Polak, Arkadiusz Gardzielewski z czasem 2:11:34.

Wśród pań zwyciężyła tak jak w roku ubiegłym 24- letnia Etiopka Fate Tola z czasem 2:26.39. Wśród kobiet reprezentujących Polskę na czwartem miejscu przybiegła Olga Kalenarova-Ochal 2:31:33.

W półmaratonie zwyciężył Etiopczyk, Haile Gebrselassie z czasem 60:52, tym samym wyprzedził w pościgu „OMV Champions Race“ Paulę Radcliffe, która wystartowała 7:52 minut wcześniej. Brytyjka dobiegła do mety z czasem 1:12:03 i ustanowiła tym samym nowy rekord kobiet w wiedeńskim półmaratonie.