Zaloguj się:

lub  
Poznań Maraton
 
 

24 września br. o godz. 9.00 z placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski.

 

opublikowano: 21/09/2017

Maraton ma długą i ciekawą historię. Choć jeszcze dekadę temu walczył o przetrwanie, dziś Fundacji Maraton Warszawski udało się stworzyć imprezę na najwyższym poziomie, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej uczestników i kibiców. Tegoroczna sportowa rywalizacja wystartuje z placu Trzech Krzyży, a zakończy się na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Tam  będzie zorganizowane miasteczko maratońskie. Trasę biegu, która przebiega wzdłuż najważniejszych i historycznych punktów Warszawy, pokona tysiące zawodników. Biegacze, którzy nie czują się na siłach na taki dystans będą mogli zmierzyć się w biegu na Piątkę oraz sztafecie maratońskiej.   

Przez trzy dni wydarzenia przygotowano szereg imprez towarzyszących m.in.: Expo Sport&Fitness, mini maraton dla dzieci #BeActive, bieg na Piątkę, sztafetę maratońską, Pasta Party oraz Mobilną Strefę Zdrowia PZU.

PZU Maraton Warszawski 2016 09 25 Warszawa szybki wybor sm 0162

Wsparcie na trasie jest dla biegaczy bardzo ważne. Czekający kibice na mecie mogą wypełnić czas i przy okazji zrobić coś dobrego w ramach  akcji PZU „Podziel się kilometrem”. W piątek i sobotę na maratońskim EXPO Sports&Fitness w Hali Torwaru, a w niedzielę – w miasteczku przy mecie będzie można przemierzać kilometry na specjalnie ustawionych bieżniach, rowerkach i orbitrekach. Każdy kilometr to 10 zł, które zostanie przekazane na rzecz Piotra Boratyńskiego, podopiecznego Fundacji „Nadzieja” i jednego z bohaterów realizowanego przez PZU serialu „Sekundy, które zmieniły życie”. Kilometry będą mogły również pokonywać dzieci na specjalnie dla nich przygotowanych urządzeniach.

Dodatkowo, dla wszystkich chętnych dostępna będzie od piątku do niedzieli Mobilna Strefa Zdrowia PZU, w której będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych z dietetykiem i fizjoterapeutą oraz wykonać podstawowe badania np.  analizę składu masy ciała, podskopowe badanie stóp, EKG, pomiar poziomu cholesterolu i glukozy we krwi.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych zawodnikach i kibicach, dla których przygotowano mini maraton #BeActive, dmuchańce, malowanie buziek, szalone deskorolki, teatrzyki Niestraszków oraz gry i konkursy.

Po biegu zawodnicy oraz kibice będą mogli spędzić czas w naszej strefie chilloutu w miasteczku maratońskim. Na przygotowanych fotelach, pufach i leżakach będą mogli bezpłatnie skosztować zupy dyniowej oraz koktajli owocowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy