Zaloguj się:

lub  
POZNAN
 
 

Ostatni trójmiejski Runmageddon w sezonie 2019 zakończony!

 

opublikowano: 30/09/2019

Pomorze zostało zdobyte ponownie – przeszło 4,5 tysiąca Runmageddończyków z całej Polski zjechało się w miniony weekend do Parku Reagana, by ostatni raz w tym sezonie pokazać siłę i charakter w północnej części kraju. Do zakończenia tegorocznych zmagań pozostały już bowiem jedynie dwa eventy – jeden wśród górskich krajobrazów Beskidu Małego, drugi zaś, wieńczący sezon 2019, we Wrocławiu.

s 650 x4 28 i 29 września Gdańsk zmienił się w centrum ekstremalnych biegów przeszkodowych. Pomimo wcześniejszych niekorzystnych prognoz zapowiadających ulewne deszcze, przez zdecydowaną większość weekendu Runmageddończycy zmagali się na trasach wybranych formuł w doskonałej, słonecznej aurze. Brak wysokich  podbiegów sprawił, że najszybsi z najszybszych Rekrutów (6km +30 przeszkód), pojawili się na mecie już po 36 minutach! Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji Elite Mężczyzn stanął Kacper Kąkol, drugie miejsce zajął Mateusz Krawiecki, a trzecie Marek Oślizło. Wśród kobiet linię mety jako pierwsza pokonała Marta Łosin z czasem 50 minut i 39 sekund, tuż za nią uplasowała się Magdalena Sobesto i Karolina Piastowska. Niedzielną walkę na trasie formuły Classic, czyli 12 kilometrach najeżonych 50 przeszkodami, najszybszy mężczyzna ukończył w ciągu 1 godziny i 16 minut, a był nim Marek Oślizło. Drugie miejsce, po emocjonującej walce na koniec, zdobył Mateusz Krawiecki, a trzecie Daniel Bąk. W klasyfikacji kobiet jedynie dwóm zawodniczkom udało się przebiec linię mety – pierwszą, z czasem 2 godzin i 5 minut, była Beata Kuraś, drugą Ewelina Markowicz.

 

- Nadmorski klimat to coś, co Runmageddończycy bardzo kochają. Postanowiliśmy więc, że w przyszłym roku po raz kolejny wrócimy podgrzać atmosferę na północy Polski. Za 7 miesięcy, 16 i 17 maja 2020 roku, Runmagedddon ponownie zawita do Trójmiasta. Zapisy już zostały otwarte, a chętni mogą wybrać formułę: Intro, Rekruta w wersji Dziennej i Nocnej oraz Classica. Dla młodszych dedykowane są formuły Kids i Junior. Rodziny natomiast mogą stanąć wspólnie do boju w formule Family – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

 

Kalendarz imprez na 2020 rok będzie sukcesywnie uzupełniany. Wszelkie informacje umieszczone są na stronie www.runmageddon.pl  oraz na oficjalnych profilach

Runmageddonu na Facebooku oraz Instagramie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy