Zaloguj się:

lub  
 
 

Odzież pomagająca w treningu

 

opublikowano: 12/07/2019

Coraz większą popularnością wśród ludzi cieszy się aktywny wypoczynek. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu lub w klubie fitness niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, poprawę wyglądu oraz ogólnego samopoczucia. Sport stał się obecnie bardzo modny, jednak należy mieć świadomość, że do każdego treningu trzeba się odpowiednio przygotować nie tylko fizycznie – podnosząc z umiarem stopień wykonywanego wysiłku, ale również zaopatrując się w ubrania, które zapewnią komfort, najwyższą efektywność i motywację do ćwiczeń.

fotolia 133523141 subscription monthly m

Ubrania do ćwiczeń dla kobiet

Pierwszą kwestią, którą należy się kierować podczas dobierania stroju treningowego, jest znalezienie kompletu, zapewniającego wygodę i swobodę ruchów oraz dopasowanego do sylwetki. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Najważniejsze jest obuwie. Jest to element, którego wybór musi być rozważony jako pierwszy. Dobre buty to takie, które będą pewnie trzymać stopy i tym samym zapewniać stabilność. Bardzo ważnym elementem jest wkładka – musi ona być dopasowana do konkretnego rodzaju stopy, aby zapewnić jej prawidłową sekwencję ruchów podczas kontaktu z podłożem. Odpowiednio dobrane obuwie zapewni nie tylko komfort podczas ćwiczeń, ale również będzie dbać o stawy i zminimalizuje ryzyko powstania kontuzji. Ponadto materiał wykonania powinien pozwalać stopom oddychać.

Kobiety muszą się zaopatrzyć w sportowy biustonosz, który będzie nieoceniony podczas wykonywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń (zwłaszcza związanych z bieganiem). Dobry model powinien dopasowywać się do sylwetki, nie wywołując przy tym otarć. Warto również, aby odprowadzał wilgoć na zewnątrz.

Legginsy lub spodenki powinny mieć płaskie szwy, aby nie narażać ciała na otarcia. Ponadto warto, aby posiadały kompresję wspomagającą przepływ krwi, która dodatkowo będzie regenerowała mięśnie. Ostatnim elementem jest top. Tego rodzaju koszulka nie będzie krępować ruchów, dzięki czemu każdy rodzaj treningu będzie łatwy do wykonania.

Oferowane obecnie stroje dla kobiet wyposażone są w nowoczesne technologie, jak np. STAY-COOL, która sprawia, że ubrania dopasowują się do sylwetki i jednocześnie pozwala skórze oddychać. Wybierając odzież crossfit w Unbroken, można dopasować cały komplet wedle własnych preferencji.

Zestawy treningowe przygotowane dla mężczyzn

Panowie również na pierwszym miejscu powinni wybierać obuwie dopasowane idealnie do anatomii stóp. Jest to szczególnie ważne w przypadku podnoszenia dużych ciężarów – stopa musi bezpiecznie spoczywać na powierzchni. Dobrze dobrana bielizna powinna być wykonana z bawełny i zapewniać odprowadzanie wilgoci oraz cyrkulację powietrza.

Spodnie należy dopasować do konkretnego treningu. Do jazdy na rowerze oraz joggingu najlepsze będą legginsy o kompresyjnej budowie, które punktowo podpierają wybrane partie mięśni. Mężczyźni wykonujący najcięższe ćwiczenia powinni wybierać rozciągliwe spodenki oraz spodnie, które zapewnią dużą swobodę podczas wykonywania każdego ruchu.

Koszulka treningowa powinna być lekka, przewiewna i odprowadzać wilgoć. Warto również, aby miała płaskie szwy, aby zapobiegać wszelkim otarciom.

Odzież treningowa jest jednym z elementów, o których należy myśleć jeszcze zanim rozpocznie się swoją przygodę z ćwiczeniami. Dobrze dopasowane ubrania, wykonane z odpowiednich materiałów, pozwolą skórze oddychać, będą odprowadzać wilgoć i tym samym zapewnią komfort ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy