Zaloguj się:

lub  
 
 

Kraków Business Run pomoże 22 osobom

 

opublikowano: 02/08/2019

Dzięki 7500 osobom zgłoszonym do biegu oraz akcji „Pomagam Bardziej” Kraków Business Run 2019 pomoże nie trzem, lecz aż 22 beneficjentom.

Akcja „Pomagam Bardziej” pozwala przyłączyć się do akcji charytatywnej nie tylko osobom biegnącym w sztafecie Kraków Business Run, ale każdemu, komu nie jest obojętny los osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. By to zrobić wystarczy poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow/teamsza pośrednictwem wybranej drużyny wpłacić choć kilka złotych. Drużyna, która na koniec lipca zebrała najwyższą kwotę, to Leach & dRUNk zgłoszona przez firmę Leach & Lang Property Consultants. W czerwcu zaś ten honor był udziałem drużynyMotorola SolutionsPolska.  Nagrodą dla biegaczy obydwu drużyn są Żółte Koszulki Lidera, które zaprojektował w tym roku Robert Kupisz – projektant mody, tancerz i stylista. 

KBR18b

Dzięki zaangażowaniu uczestników biegu i osób, które wspierają jego cele, tegoroczna pomoc powędruje do Marcina Pędzika, który trzy lata temudoznał złamania kręgosłupa oraz jego 5-letniego syna Alana,który przyszedł na świat jako wcześniak i ze względu na szereg powikłań wymaga częstej hospitalizacji. Beneficjentem Kraków Business Run 2019 jest również Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę.

Kraków Business Run pomoże w tym roku aż 22 osobom. Wśród nich jest między innymi Antoni Witowski, cierpiący z powodu stwardnienia rozsianego (SM). W związku z chorobą porusza się na wózku i potrzebuje stałej, kosztowej rehabilitacji, która pozwoli mu jak najdłużej być samodzielnym. Impreza pomoże także Dominikowi Skalskiemy– mężczyzna uległ wypadkowi w pracy i konieczna była u niego amputacja nogi na wysokości podudzia. Mimo trudności wierzy, że dzięki protezie i rehabilitacji znów będzie aktywnym tatą trzech córek. Kolejny beneficjent to Jan Ossowski– senior, który w wyniku martwicy został poddany amputacji nogi na poziomie uda. Zmaga się też z amputacją palców u drugiej stopy i chorobami współistniejącymi. Jarosław Żarów, który choć walczy z chorobą miażdżycową, w wyniku której na początku 2019 roku stracił lewą nogę, to na co dzień zaraża innych poczuciem humoru i chęcią odkrywania świata. Marzy o dofinansowaniu protezy oraz profesjonalnej opiece rehabilitacyjnej, by znów miał szansę być sprawny. 

–By przyłączyć się do akcji „Pomagam Bardziej” i wesprzeć beneficjentów Kraków Business Run wystarczy na naszej stronie www (www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow/teams) wybrać drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową i pomogą nam dołączyć do grona beneficjentów kolejnych potrzebujących – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – Do naszej Fundacji zgłaszają się osoby będące niekiedy w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Zależy nam bardzo, by dzięki akcji „Pomagam Bardziej” móc pomóc jak największej ich liczbie – dodaje.

Fundacja Poland Business Run wręczy Żółte Koszulki Lidera także podczas finału akcji „Pomgam Bardziej” – w dniu 8 września, na scenie zlokalizowanej na krakowskim Rynku Głównym. Odbierze je drużyna, która uzbiera w Krakowie najwyższą kwotę w sierpniowym etapie akcji, zaś zwycięskie drużyny poprzednich etapów mogą wystartować w nich w biegu.

Organizatorzy Kraków Business Run 2019:Fundacja Poland Business Run, Radisson Blu Hotel Kraków, KISS Digital, Cisco, Epam, Luxoft, GE, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy